INkarmiel כל העסקים בכרמיאל במקום אחד מוצגים בהתאם לדרוגים שלכם

עונה נוספת לכרמיאל בליגה א צפון ! - הטור השבועי של דודי חזקי

עונה נוספת לכרמיאל בליגה א ! - הטור השבועי של דודי חזקי, צילום: אולטראס כרמיאל
ביום שישי האחרון אירח מועדון ספורט כרמיאל/צפת את גבעת אולגה למשחק במסגרת המחזור הלפני אחרון בליגה (והאחרון בבית לעונה זו), אולגה עם שאיפות להתברג בפלייאוף עליית ליגה ומנגד כרמיאל עם מטרה אחת צנועה. להבטיח את ההישארות ולהימנע מירידת ליגה מבישה.
 
כאשר ניצחון של המקומיים בתוספת של אובדן נקודות של לפחות אחת מחברותיה לתחתית (ביתר נהריה. מגדל כרום ואסי גלבוע) יבטיח עונה נוספת בליגה.
המשחק החל בסערה מבחינת כרמיאל שהחלה להפעיל לחץ על הגנת אולגה כבר מהשניות הראשונות וגם הגיעה על שכרה כאשר התפתחה התקפה מכנף ימין. הגבהה ובעיטה ששוער אולגה הדף היישר לרגליו של אילן סוויסה הקפטן (והמאמן) הותיק שפשוט שם בבעיטה אדירה את כל הלב הענק שלו והרים פצצה שגם איקר קאסיאס לא היה עוצר !!! 1:0 לכרמיאל בדקה. -3 !!! בינתיים המשחק התאזן ושתי הקבוצות החמיצו מ"ס רב של מצבים (בעיקר כרמיאל) ובינתיים התבשרנו ששלושת קבוצות התחתית מובילות במשחקם .... לא טוב .... הלחץ גובר .
300 האוהדים שהגיעו לצפות במשחק. 50 מאולגה. ראו מחצית נהדרת ורבת מצבים ועניין בציפיה למחצית שנייה טובה לא פחות.

מחצית שנייה. גולים נוספים של היריבות בתחתית וחדרה שמצמקת. 2:1 במשחקה מול אסי גלבוע (כרמיאל צריכה לפחות תיקו שם). בינתיים חן ידען בגול יפיפיה מבסס את יתרונה של כרמיאל במשחק. 2:0 !!! עוד מ"ס דקות חולפות והקונצרט הכרמיאלי ממשיך עם השלישי. הפעם זהו כארם שיבל המצויין שלא מתבלבל מול השוער ומכניע ומוריד את אולגה לקרשים !!! עדיין מתח. למרות הניצחון שהובטח שלושת יריבותיה של כרמיאל בתחתית מובילות ... מגדל כרום 3:0. ביתר נהריה. 2:0. ואז מגיע האיתות מחדרה שם אסי גלבוע הובילה 2:1 ושערררררר אסי סופגת ..... 2:2 סיום !!! תוצאה שמאפשרת לשחקני כרמיאל לא רק לחגוג ניצחון ענק במשחק הכי חשוב והכי טוב שלה העונה. אלה גם שימחת ההצלחה במשימת ההישארות. כרמיאל ניצלת מירידת ליגה מבישה ותשחק גם בעונה הבאה בליגה. צפון !!! כל השחקנים וצוות המאמנים רוקדים. שרים ורצים לעודד את הקהל הנלהב ביציעים שבראשם יש לציין את ארגון האוהדים הרישמי הלו הם "האולטראס". קבוצת נערים בראשותם של התאומים רפאלי וחבריהם דאגו לשלטים. חולצות. תופים וקונפטי ובמשך כל העונה ליוו את הקבוצה ועודדו ללא הפסקה. פשוט גאווה לעיר שחברה צעירים שאיכפת להם ואוהבים ספורט בכלל וכדורגל בפרט באים כל שישי לאחר הלימודים ומעודדים ודוחפים את הקבוצה במשחקים. יש לציין את אייל קימחי מהנהלת הקבוצה שתומך בארגון האולטראס ודואג לכל מבוקשם. כן יירבו אנשים איכפתיים ונדיבים כמו אייל. שאפו ענק לאיש יקר !! אני חושב שיש פוטנציאל גדול מאוד לקבוצת העידוד של האולטראס לגדול ולהפוך למאות ילדים שבאים לעודד ולא רק עשרות .... ניתן להשיג יעד זה. ללא ספק.

ולסיכום ניתן לאמר שעונה זו למרות ההינצלות בדקה ה-90. דיי מאכזבת מבחינת יכולת השחקנים במיוחד לאור העובדה שעונה שעברה הקבוצה התברגה בצמרת הליגה ואף היתה פסע מעלייה לליגה הלאומית. נכון שהיו שינויים פרסונלים רבים בקרב השחקנים אבל ההבדל ברמת המשחק בין שתי העונות היא לא הגיונית ודרושה בדיקה מקיפה, נציין שבחודש האחרון לאחר עזיבתו של איתי מרדכי את אימון הקבוצה (הרגיש שהשחקנים לא משחקים בשבילו וגם הסתכסך עם המנכל ציון) מי שהוגדר כמאמן זהו הקפטן אילן סוויסה ששימש כמאמן/שחקן וקיצי דונט שמאוד אוהב את הקבוצה הסכים לבוא ולעזור במלאכת ההישארות ומגיע לו על כך כל הכבוד. הוא נתן הרבה ביטחון לשחקנים שניתן לעשות זאת ותרם הרבה מנסיונו עתיר השנים (אימן את הקבוצה בעבר מ"ס רב של שנים) וגם המנכל ציון טוייטו היה על הקווים במשחקים האחרונים והוציא את הגרון לא מעט פעמים. הלחץ היה גדול והמשימה הושגה.

עכשיו צריך לדעתי לעצור ולראות איך מתכוננים לעונה הבאה בצורה רצינית. מקצועית ואחראית. אין לי ספק שיש בסיס מצויין לקבוצה ועם ניהול רציני וטוב ניתן לשפר את הלקוי ולהעמיד קבוצה ראויה. ובטח לו עוד עונה של קרבות ההישארות ... כי עונה נוספת בתחתית (מנסיון) זה כבר לא ילך ובסוף הקבוצה תרד ליגה ..... חייבים לראות את העונה הזו כסטירת לחי מצלצלת. לתקן את המעוות (ויש הרבה מה לתקן) בעיקר מבחינת הניהול וההתנהלות.
 
ולמספר נושאים נוספים :
 
-) פלייאוף. נ.ב.א :
 
קליבלנד של דייויד בלאט השלימה ניצחון חלק 4:0 בסדרה מול בוסטון סלטיק. הטוב. -7) תוך כדי תצוגות כדורסל נאות. במשחק האחרון שנערך בבוסטון ניפצע כוכב הקבוצה לאב באופן קשה ביותר בכתפו ויאלץ להיעדרמ. משחקים לפחות בסדרה מול שיקגו (כנראה) בשלב הבא כמוכן דייוד בלאט ייאלץ להסתדר גם ללא סמית שהורחק. 2 משחקים עקב אגרוף שנתן לאחד משחקני בוסטון ונענש ע"י הנהלת. נ.ב.א.
בהחלט מכה קשה לקראת הסידרה בשלב הבא. ללא ספק אבדן של שתי שחקני מפתח ... מעניין יהיה לראות כיצד בלאט יגיב ואיזה שפן יצליח לשלוף מהספסל ...
ואם לחפש בשורות טובות ... בניגוד לניצחון בסוויפ חלק של בלאט על בוסטון. היריבה הצפויה בשלב הבא. שיקגו מתקשה בסדרה שלה וכרגע המצב בסדרה זו. 3:2. שיקגו כבר הובילו 3:0 אך הפסידו גם את המשחק השני שהתקיים במילווקי וגם את המשחק בלילה האחרון בשיקגו 94:88 מדהים !!! הסידרה תימשך כבר מחר בלילה (חמישי) לעוד משחק בשיקגו. ובכל מקרה בלאט יקבל את שיקגו לאחר. משחקים קשים (ואולי אפילו 7) והוא יצטרך לנצל זאת. הרבה תלוי כמובן בכוכב הבלתי נגמר. לברון גיימס שעל פיו יישק דבר בקליבלנד.
 
-) פלייאוף עליון ליגת העל :
 
מכבי חיפה ממשיכה בעונה הנוראית שלה ושוב מגיעה למשחק שלה לאחר שיריבתה למאבק על המקום הרביעי (המוביל לאירופה) ביתר י"ם מפסידה נקודות אבל לא מנצלת זאת ואף מפסידה שוב לק"ש שמבחינתה לא מוותרת על המקום השני. לחיפה פשוט לא מגיעה להיות באירופה. נקודה. כמו שהיא נראית השנה ... שהעונה תסתיים כבר. אגב כבר ברור לכולם שבלבול לא ימשיך ומסתמן שרוני לוי יחזור לקדנציה נוספת בעיר הכרמל. כזכור רוני הוביל את חיפה. 3 אליפויןת רצופות כאשר הקהל שר לו ברוב העונה. "אליפות בלי מאמן". מעניין מה היום הם שרים .... "מאמן בלי אליפות ????. זה יותר טוב.
 
-) פלייאוף תחתון ליגת העל :
 
הסיפור הגדול עד כה בתחתית היא ללא ספק הפועל עכו. מי נתן לה סיכויי לפני חודשיים ??? סיבוב שלם ללא ניצחון. כמעט עונה שלמה ללא ניצחון בבית עכו שקעה לה במקום האחרון מ"ס רב של מחזורים. אלה שההנהלה התעוררה (כנראה בזמן) ומינתה את שלומי דורה כמאמן (במקום חרזי) ובדרך נס הקבוצה משתפרת ממשחק למשחק. מנצחת וצוברת נקודות. יש לציין שדורה אמר מהיום הראשון שלו בקבוצה שהוא מאמין מאוד בסגל הקיים ושעכו לא תרד. בהחלט הביא את השינוי המיוחל וגרם לשחקניו להצליח ולשחק כקבוצה. אך לא נקדים את המאוחר. עכו עדיין לא ניצלה סופית אם כי כרגע הכל תלוי בא כי היא עלתה מעל הקו האדום. 4 קבוצות יילחמו עד תום העונה ומתוכם. ינשרו ללאומית .
 
מצב התחתית כיום. 3 משחקים לתום העונה) :
 
מקום 11. אשדוד. . 30 נק.
מקום 12. עכו. . . . 29 נק.
מקום 13. הפועל חיפה 27 נק.
מקום 14. הפועל פ"ת. 26 נק.
 
-) חצי גמר גביע המדינה :
 
ללא ספק ארוע הספורט הכייפי והמרגש ביותר בכדורגל הישראלי. גם השנה כמו בשנים האחרונות וכיאה לגביע הצליחו להגיע למעמד המכובד. סינדרלות .
עפולה מהליגה הלאומית תתמודד מול הפועל ב"ש שמאוד רוצה לסיים את העונה המתישה הזו עם תואר כלשהוא. לאחר שקיבלה נוקאאוט במאבק האליפות ע"י מכבי ת"א !
אחי נצרת גם כן מהלאומית תתמודד מול מכבי ת"א שמבחינתה רוצה להשיג העונה תואר משולש (גביע הטוטו. אליפות וגביע המדינה) !!!
עפולה ונצרת מגיעות עם הרבה שמחה ואמונה שניתן להפתיע. לא רבים הם רגעי האושר ורגעי השיא בקריירה של מירב הכדורגלנים וכאשר מצליחים להגיע כבר למעמד כה מכובד אין ספק שההתרגשות בקרב הקבוצות היא גדולה מאוד.
30000 אוהדי כדורגל נלהבים יגדשו מחר (29.4) את יציעי איצטדיון טדי בירושלים ויהנו מקרנבל של כדורגל וחגיגה גדולה. נראה מי יחגוג בסיום ויגיע לגמר הגביע שיתקיים השנה לראשונה בסמי עופר החיפאי. 20/5. .
 
עד כאן להיום. בשורות טובות ....
 
שלכם ,
 
דודי .

אולי יעניין אותך גם