INkarmiel כל העסקים בכרמיאל במקום אחד מוצגים בהתאם לדרוגים שלכם

משה קונינסקי הדיח את חבר מועצת העיר, רותם בז'רנו, מסיעתו

משה קונינסקי הדיח את חבר מועצת העיר, רותם בז'רנו, מסיעתו
משה קונינסקי, יו"ר האופוזיציה ויו"ר סיעת "רק" במועצת העיר, הדיח בשבוע שעבר את חבר סיעתו, רותם בז'רנו, שהיה מדורג חמישי ברשימתו עקב התנהגות בלתי הולמת ודורש את התפטרותו גם ממועצת העיר.

משה קונינסקי, יו"ר האופוזיציה בכרמיאל, ומנהיג תנועת "מהפך בכרמיאל", הדיח בשבוע שעבר את חבר הסיעה, רותם בז'רנו, מחברותו בסיעה והוא דורש את התפטרותו ממועצת העיר.

בחודשים האחרונים החל בז'רנו להתנהג בבוטות בישיבות המועצה, לייצר פרובוקציות אשר הפריעו למהלך הישיבה, ולהגיע לישיבות כשהוא אינו מתכונן אליהן מראש ואינו בקיא בנושאי הישיבה.

כמו כן החל בזר'רנו לכתוב בשפה בוטה ומשתלחת בקבוצת המדיה החברתית "כרמיאלים מדברים" שנוסדה על ידי סיעת "מהפך בכרמיאל".

בעקבות התנהגותו זו, קיים קונינסקי בחודש האחרון מספר פגישות עם בז'רנו בהן דרש, בין השאר ,כי בז'רנו ישנה את התנהגותו, ושמעתה ואילך יפסיק עם הפרובוקציות , ההפרעות וההתנהגות הבוטה בישיבות מועצה, ישמור על דרך ארץ ,על תרבות דיון ומתן כבוד לחברי מועצת העיר ,ליו"ר סיעתו ולראש העיר כראוי לנבחר ציבור ולחבר סיעת "מהפך בכרמיאל".

כמו כן דרש קונינסקי מבז'רנו כי יפסיק את ההתלהמות במדיה הדיגיטלית ובקבוצת המדיה החברתית "כרמיאלים מדברים" שנוסדה כאמור ע"י סיעתו של קונינסקי ואשר רותם מונה להיות אחד ממנהליו.

בפגישתם האחרונה לא רק שבז'רנו לא נאות לבקשתו של קונינסקי, אלא הוא אף הוסיף ודרש מקונינסקי כי יבטיח לו כי יוצב במקום השני ברשימתו וכמועמד לתפקיד בכיר מטעם סיעתו לקראת הבחירות הבאות בעוד פחות משנתיים.

קונינסקי השיב לבז'רנו מפורשות כי לא רק שאינו רואה אותו מתאים לכהן כשני ברשימתו עם כל המשמעויות שבכך, אלא אף הוא אינו רואה את בז'רנו ראוי כלל להיכלל ברשימתו ובמועצת העיר עקב התנהגותו וכי הוא, לכאורה, רואה בניסיון של בז'רנו לכפות עליו הבטחה שהוא ישמש כמדורג שני ברשימתו ומועמד לתפקיד בכיר,כניסיון סחיטה.  קונינסקי הדגיש בשיחה כי לא יהיה מוכן לקבל תכתיבים ואיומים מבז'רנו.

בסיומה של הפגישה, שנערכה בנוכחות אדם שלישי, הודיע קונינסקי לבז'רנו כי מבחינתו כלו כל הקיצים, ואין הוא רואה את בז'רנו כחלק מהנהגת העיר וכי הוא דורש את התפטרותו מהסיעה וממועצת העיר והוסיף כי הוא סולד מהתנהלותו ,מהתנהגותו  וממעשיו .

לפני הפגישה עדכן קונינסקי את ראש העיר, עדי אלדר, על כוונתו להדיח את בז'רנו וקיבל ממנו גיבוי לצעדיו.

יש לציין כי פעולת הדחת חבר סיעה במועצה מוגדרת בסעיף 125א' לפקודת העיריות. לפי הפקודה רשאית סיעה במועצת העיר לפנות לראש העיר ולדרוש לקבוע את פרישתו  והדחתו של חבר סיעה .

לאחר הדחתו של בז'רנו על ידי קונינסקי, נותרו בידי בז'רנו שתי חלופות: האחת היא להתפטר מסיעת "מהפך בכרמיאל" וממועצת העיר או לחלופין לפרוש מהסיעה ולא להתפטר מהמועצה.  בשלב זה בז'רנו החליט שלא לפרוש ממועצת העיר ולפעול כסיעת יחיד.

לאחר שבז'רנו סירב לפרוש ממועצת העיר, ממשיך קונינסקי את תהליך ההדחה וקביעת פרישתו של בז'רנו מהסיעה בשיתוף פעולה עם ראש עיריית כרמיאל ומנכ"ל העירייה, דבר שימנע מבז'רנו וסיעתו  את האפשרות להתמודד בבחירות הבאות כחלק מסיעה קיימת במועצה המכהנת כיום או מכל סיעה אחרת המכהנת בכנסת

ע"י כך מצמצם קונינסקי את אפשרויותיו העתידיות של בז'רנו והופך אותו ללא רלוונטי.

 

משה קונינסקי מסר בתגובה: "כי לאור התנהגותו של בז'רנו בשבועות האחרונים אשר לטעמו אינה מכובדת ואינה הולמת את הסטנדרטים הגבוהים אשר מצופים מחבר במועצת העיר כרמיאל ומחבר בסיעת "מהפך בכרמיאל" החלטתי להדיח את בז'רנו מחברותו בסיעה ואני דורש ממנו  להשיב את המנדט לתושבים ולאפשר לאדם ראוי באמת להכנס במקומו למועצת העיר ולשרת את תושבי כרמיאל בצורה טובה ויעילה.

בימים אלה מציין העם היהודי את יום הכיפור , זהו זמן לחשבון נפש ולתשובה , על בז'רנו לחשוב היטב על מעשיו, לבקש סליחה מחברי סיעתו, ממצביעי הסיעה ומתושבי כרמיאל כולם. עוד הוסיף קונינסקי כי חז"ל אומרים כי "יום הכיפורים מכפר על עבירות שבין אדם למקום אך לא על עברות שבין אדם לחבריו אלא אם ביקש מחילה וסליחה ישירות מהם והם מחלו לו.

חשוב לי להדגיש כי חברי מועצת העיר כרמיאל וחברי סיעתי אמורים לשמש דוגמא ומופת לתושבי העיר ובדרך זו אנהיג את העיר גם בעתיד".

 

מקורביו של קונינסקי ופעילים מרכזיים בסיעה מהפך בכרמיאל בירכו את קונינסקי על ההדחה ואמרו כי: "מעשה ההדחה של בז'רנו על ידי קונינסקי הוא גילוי אמיתי של מנהיגות אשר איננה נכנעת ללחצים ולפוליטיקה קטנה על חשבונם של תושבי כרמיאל.  

על בז'רנו לנהוג באופן מכובד ואתי ולהחזיר את כסאו לסיעה שבמסגרתה נבחר כפי שהיה מצופה לנהוג מאדם מוסרי בעל ערכים אבל לצערנו הוא בוחר לנהוג אחרת ,לכאורה, בדרך חסרת מוסר ,חסרת ערכים וחסרת דרך ארץ" .

אולי יעניין אותך גם