INkarmiel כל העסקים בכרמיאל במקום אחד מוצגים בהתאם לדרוגים שלכם

מפגש עם חבר הכנסת אראל מרגלית בכרמיאל בנוכחות ראש עיריית כרמיאל עדי אלדר וסגניתו שולה כהן

מפגש עם חבר הכנסת אראל מרגלית בכרמיאל בנוכחות ראש עיריית כרמיאל עדי אלדר וסגניתו שולה כהן
אראל מרגלית הממוקם במקום 10 בכנסת הנוכחית, כרמיאלי לשעבר הגיע ביום שלישי בערב (23.12) למועדון הרייימנס לכרמיאל לכנס בנוכחות ראש עיריית כרמיאל עדי אלדר וסגניתו שולה כהן, את הכנס אירגנה מירב סארמילי ומספר תומכים נוספים ממטה כרמיאל והסביבה


הערב נפתח עם כיבוד ברמה של מזנון עשיר באולם ארועים טקס הדלקת נרות חנוכה חגיגי, אחר כך ראש העיר עדי אלדר וסגניתו שולה כהן סיפרו על מרגלית ואראל סיפור על הילדות שלו בכרמיאל שהשאירה לו זכרונות טובים רבים וכמובן הוא שיתף אותנו באיך הוא יכול לעזור למדינת ישראל ובפרט לכרמיאל ולצפון.

רקע קצר:
אראל מרגלית נולד וגדל בקיבוץ נען. עם השנים, עבר עם משפחתו לכרמיאל ואחר כך ולירושלים. בן למשפחת חלוצים; סבו, אברהם איכר, היה ממקימי ההגנה. משפחתו של אימו הייתה בין 66 המשפחות הראשונות בתל אביב. שירת ב"עורב גולני" כלוחם וכמפקד.

למד באוניברסיטה העברית בירושלים ואת עבודת הדוקטורט שלו על המנהיג כיזם בתהליך ההיסטורי, עשה באוניברסיטת קולומביה, ניו יורק.

בראשית שנות ה-90 פעל לצדו של טדי קולק, ראש העיר המיתולוגי של ירושלים. יחד הם הובילו מהפך בתעשיית ההיי-טק בירושלים, והצליחו לגרום למעל 70 חברות טכנולוגיות גדולות לפעול בעיר, בהר חוצבים ובגן הטכנולוגי.

בשנת 1993, הקים את קרן ההון סיכון והקבוצה הבינלאומית JVP , הקרן המובילה בישראל ואחת מקרנות ההון סיכון המובילות בעולם. הקרן פועלת ברובע המדיה שבדרך חברון בירושלים, שהפך בשנים האחרונות למרכז שוקק חיים ופעילות ולאחד ממוקדי העסקים, התרבות, והחברה המעניינים ביותר בישראל, בו מוצאים מאות מתושבי העיר מקום עבודה יציב ומהנה, לצד חיי חברה, תרבות וקהילה.

אראל מרגלית נמצא בפוליטיקה לאחר רקורד מרשים מאוד של יזמות עסקית מבורכת, הוא תואר על ידי מגזין "פורבס" כבין המשקיעים הטובים בעולם בנוסף הוא גרף 85 מיליון דולר מהשקעה ב-Qlik השוודית

בין הפעולות המבורכות של אראל מרגלית ניתן למצוא את הדברם הבאים:

  • פיתוח הדרום - מרגלית יזם את הקמתה של קריית הסייבר בבאר שבע יחד עם ראש העיר, רוביק דנילוביץ, ונשיאת אוניברסיטת בן-גוריון בנגב, רבקה כרמי, ובתוך שנתיים נוצרו במקום מעל לאלף מקומות עבודה חדשים.
  • פיתוח הצפון - כראש שדולת הצפון הוביל מרגלית, יחד עם ראשי הרשויות באזור, תהליך שיימצב את הצפון כמרכז פיתוח בתחום המזון הרפואי המשלב בין חקלאות וטכנולוגיה. לאחרונה הוכרז במסגרת הפרויקט על הקמתה של חממה טכנולוגית בקריית שמונה.
  • עסקים קטנים - מרגלית הקים את השדולה לעסקים קטנים ופעל ברחבי הארץ להגדלת מקורות האשראי שלהם ולהסרת חסמים בירוקרטיים.
  • הורדת יוקר המחיה - כמרכז האופוזיציה בוועדת הכספים נלחם מרגלית לתיקון החוק נגד ריכוזיות בבורסה, על פירוק הפירמידות, ועל שקיפות המונופולים כחלק מהמאבק ביוקר המחיה.

אג'נדה חברתית: תוכנית הייטק בר השגה "שתוציא את ההייטק מהבועה האליטיסטית בה הוא נמצא במרכז הארץ, ותביא אותו לאוכלוסיות אליהם ההייטק לא הצליח לחדור עד היום". חוק עידוד השקעות בדיור בר-השגה שיוזיל את הקרקע וישנה את תמריצי המיסוי כך שלבנקים, לקבלנים ולסקטור העסקי יהיה כדאי להשקיע בדיור שכזה.

אג'נדה מדינית: הסדר מדיני צריך לכלול הפסקת בנייה ממזרח לגדר הביטחון, קביעת הירדן כגבול ביטחוני במזרח, והתמקדות בשלושה גושי התיישבות סביב ירושלים, גוש עציון ואריאל. במקביל, צריך לקדם את היוזמה הסעודית ולחתור להסדר אזורי וכלכלי עם המדינות המתונות באזור.

אנו נאחל לו מכאן בהצלחה ושאם יבחר ימשיך בעשיה המבורכת עם דגש ותשומת לב לעירנו כרמיאל ולצפון בכללאולי יעניין אותך גם