INkarmiel כל העסקים בכרמיאל במקום אחד מוצגים בהתאם לדרוגים שלכם

כרמיאל לייב סטייג' - האנג'י בר בכרמיאל מביאים את התרבות לצפון

כרמיאל לייב סטייג'. צילום: אתר rest
שגב אלקיים ומתן אביאל בשיחה פתוחה על ליין ההופעות שנפתח עם הופעתם המדוברת של הצמד 'גיא ויהל', אליה נמכרו כל הכרטיסים מראש.


נפגשנו ב- NG בר ('המרפסת' לשעבר) בצהרי יום חורפי שטוף שמש. שגב אלקיים (31) כרמיאלי מילדות והבעלים של ה- NG, ואשתו אורטל הקימו את המקום במו ידיהם לפני כשנתיים. היה לזוג הצעיר חזון, של רוקנרול, הופעות חיות, מקום שמשלב מטבח, בר ומוזיקה לייב.

בעשור האחרון עבד שגב בתחום הברים בתפקידי ניהול במקומות שונים בתל אביב ובכרמיאל. עד אשר הגיע הרגע שבו החליט ללכת עם החזון שלו ולפתוח מקום משלו.

אז מה זה NG בעצם?
תרבות ומוזיקה! וגם שם החתול של בני הזוג אלקיים, אשר בחרו ללכת אחרי החלום ולהקים בית לתרבות ורוקנרול בגליל. בימים אלו, כשצעירים מכרמיאל בוחרים להעתיק את מגוריהם למרכז הארץ מתוך הבנה שמגוון האפשרויות בעיר מבחינה תעסוקתית ותרבותית דל, בחר הזוג להקים את ביתם בעיר הולדתם.

בשנתיים האחרונות מתקיים במקום ג'אם בימי שלישי. מוזיקאים מקומיים מכרמיאל והסביבה, מגיעים עם כלי הנגינה שלהם וחוברים יחדיו. עולים על הבמה ומאלתרים מוזיקה חיה. הערב מתנהל באווירה חופשית וספונטנית, שגב מספר שנוצרו שיתופי פעולה מעניינים מעבר לימי הג'אם, הרכבים שהתגבשו באופן ספונטני בעקבות ההיכרות על בימת ה- NG והמשיכו לעבודה משותפת. כמובן שהם קיבלו את הבמה להופיע עם ההרכב שהתגבש, מספר בגאווה.

מתן אביאל (25) הבעלים של חברת Soul , המתמחה בבוקינג, מיתוג וניהול מדיה חברתית למוזיקאים ואומנים בתחום, הגיע עם זוגתו שמתגוררת בכרמיאל, לערב בילוי ב- NG. מתן עם הראייה העסקית והאהבה העצומה לעולם המוזיקה וההופעות, ישר זיהה את הפוטנציאל הגלום במקום והציע לשגב לשתף פעולה, ולהקים ליין הופעות חיות במקום. ביחד הרכיבו השניים רשימת הופעות מכובדת, שיתקיימו בימי חמישי במקום. התכניה שלהם סגורה כבר עד מרץ 2015.

"הרבה זמן לקח לנו לקבל את ההחלטה לצאת לדרך" מספר שגב. "וזה לא מובן מאליו, אנחנו בונים תכנית ארוכת טווח" הוא מוסיף. המטרה היא להקים בית לתרבות מוזיקה והופעות חיות בכרמיאל, שיאפשר לצרכני התרבות בעיר ומחוצה לה למצוא את שחשקה נפשם כאן, מתחת לבית. "החלטנו פשוט לקפוץ למים ואנחנו מאוד שמחים על כך".


מופע ההשקה של הליין החדש נפתח בהופעתם של הצמד 'גיא ויהל' הזכורים מתכנית הריאליטי 'דה וויס'. כל הכרטיסים למופע נמכרו מראש. קהל חדש ומגוון פקד את המקום, אנשים שלא היו מעולם ב- NG ושנחשפו לעצם קיומו לראשונה בערב המופע. הקהל המגוון הגיע גם מעכו, מטולה, מעלות ומכל האזור.

עבור שגב הליין החדש הוא התגשמות חלום בפני עצמו, בתור מוזיקאי ומי שגדל כאן בעיר, הוא רואה בהזדמנות ליצור מקום בילוי שיביא תוכן איכותי לקהל הגשמת חלום מתוק שהיה נראה לעיתים רחוק. שיתוף הפעולה עם Soul ומתן, יש בו הרבה תקווה וחזון לעשייה מרובה ב- NG בפרט ובכרמיאל בכלל. השניים חולמים בגדול ואט אט מתחילים בהגשמת מטרותיהם.

מתן, מוזיקאי גם הוא, הגיע לכרמיאל בעקבות אהבתו לקרן. השניים החליטו השנה לעבור לגור יחד, ועל אף המחשבה לבדוק אפשרויות מגורים במרכז, בחר הזוג להתגורר בכרמיאל. "הרגשתי שאני מתאהב בעיר" מספר מתן. "משהו באוויר של הגליל, הנופים והשקט של ערי הצפון גרם לי לרצות לגור דווקא כאן על אף העובדה שעיקר העבודה שלי והמשרד של Soul היו במרכז. חייתי בתל אביב וקרן ואני היינו נפגשים רק בסופי שבוע. כשהחלטנו שעוברים לגור ביחד, ועלתה השאלה איפה, התשובה הברורה היתה כרמיאל. אפילו שחשבנו לבדוק אפשרויות במרכז, מהר מאוד הבנו שכאן זה סוג של בית". את תחילת דרכו המקצועית החל מתן בהרכב "השליחים", ההרכב חתם על חוזה מכובד עם רשת האופנה TNT שרכשו שיר שלהם שהושמע בכל חנויות הרשת. מתוך העבודה כמוזיקאי, מתן היה מטפל בכל ההיבטים הניהוליים של ההרכב, קידום מכירת ההופעות, מיתוג ופרסום. "פתאום התחילו לפנות אליי מוזיקאים בתחילת דרכם שביקשו עזרה בקביעת הופעות וכו'". הלקוח הראשון והמשמעותי היה 'התו השמיני', מתן ניהל את כל פעילות הדיגיטל והמיתוג של החברה. משם המליצו עליו למוזיקאים נוספים שהצטרפו למשרד כגון: ערן צור, אריאל זילבר, אתי אנקרי ירמי קפלן, מרסדס בנד, רד בנד ועוד. עבורם, הוא מנהל את המדיה הדיגיטלית וקידום ההופעות. היום Soul היא בית לאומנים, בית שמרכז בתוכו מספר שירותים שמקדמים את הקריירה המוזיקלית שלהם. מתוך אמונה אישית ואהבה גדולה הוא מקדם פרויקטים.

"הרעיון של לעבוד עם עסקים כמו ה- NG היה לראות, איך ניתן לגשר בין שני העולמות שהאינטרסים שלהם לעיתים מנוגדים. מחד המקום שרוצה להרוויח ומנגד, האומן, שמביא את היצירה שלו למקום וגם הוא צריך לקבל שכר הוגן על כך." מתן עומל רבות ביצירת החיבור בין עולמות אלו במטרה להביא את כל הצדדים לשביעות רצון מלאה מההתקשרות.

לאחרונה, קרן בת זוגו של מתן, החלה להשתלב בפעילות החברה. מתוך הניסיון שצברה בעבודות בברים ומועדונים שונים, והכרות מעמיקה עם העיר, היה לה הרבה דברים חשובים להאיר ולהעיר למתן על התנהלותו בעסק. "בצורה לא רשמית אני מעורבת כבר זמן מה ועכשיו יותר מתמיד. בעיניי, כמי שתמיד חיה בכרמיאל, העשייה של מתן ושגב מבורכת. תמיד היה כאן משהו חסר, לא שלם. הצורך של הצעירים בכרמיאל לנסוע אל מחוץ לעיר כדי לצרוך תרבות, אני מביאה את נקודת המבט גם של הצעירים שחיים כאן ומחפשים עניין ותוכן וגם את נקודת המבט של המקומות עצמם, איך דברים מתנהלים מלמטה, מבפנים". קרן, ציירת מוכשרת, העלתה לפני כשנה תערוכה ייחודית בבניין העירייה. "מתן, החליט שאני חייבת להוציא החוצה את הציורים שלי, בכלל לא העליתי על הדעת אפשרות כזו. שם גם התחיל החיבור הראשוני ל- NG, כשהצענו לשגב לתת חסות של אלכוהול לארוע השקת התערוכה בעירייה". התערוכה הוצגה במשך 30 יום, ומשכה הרבה סקרנים ועניין. "בזכות לילך וקסמן רנא, ממינהל התרבות בעירייה, שעזרה לנו לקדם את רעיון התערוכה, עשינו הפקה רצינית, שגב הביא את האלכוהול, סניה מ'סאן סושי' הביא את הסושי, ומתן תיקלט בארוע שהזכיר השקה נוצצת בגלריה יוקרתית בניו יורק".

את המפגש המרובע סיימנו בדיון שחוזר על עצמו בקרב הצעירים בכרמיאל. העובדה שאם תהיה תרבות בעיר, לא נרגיש צורך לצאת החוצה. הצעירים קצת נעולים על המחשבה שאין מה לעשות כאן, שצריך לצאת החוצה כדי להינות. קרן מוסיפה שהגיע הזמן שנישאר בבית ונהנה ממה שיש כאן. ועכשיו יש! בחצי שנה הקרובה, יגיעו ל- NG: רועי דהן, אמיר דדון, אסף אמדורסקי, ירמי קפלן, מאור כהן, מלכה באיה, ועוד.
ליין ההופעות ב- NG מתקיים בימי חמישי, ישנן הופעות שהכניסה בהן חופשית ואחת לחודש הופעה בתשלום. הטבות לסטודנטים, ומחירים נוחים לכל כיס. מבצעים מיוחדים על הבר בימי ההופעות

ההופעות הקרובות:
(לשעות ההופעות ומחירי כרטיסים, מומלץ להתעדכן בעמוד הפייסבוק של ה- NG ולעקוב אחר הפרסומים השונים)

- 11/12 – רוני פרי
- 18/12 – The Kokoro
- 25/12 – אמיר דדון
- 1/1 – Stellar Lane

אולי יעניין אותך גם