INkarmiel כל העסקים בכרמיאל במקום אחד מוצגים בהתאם לדרוגים שלכם

מה בולם אתכם בדרך להצלחה? מאת לודמילה פרידמן

מה בולם אתכם בדרך להצלחה? שישי אישי מאת לודמילה פרידמן
לאחר שקראתי הרבה ספרים בנושא ניהול הזמן, הגעתי למסקנה, שכולם מסתיימים מוקדם מדי. בכל ספר מפורטות הטכניקות של הגדרת מטרה, דרכי תכנון, כללי עבודה עם יומנים מודפסים או אלקטרוניים. מדברים הרבה על סדר העדיפויות, מגבלות הזמן ועוד נושאים רבים. אבל אף ספר לא מספר מה לעשות עם התוצאה שנתקבלה. ועל זה הייתי רוצה לדבר בכתבה של היום.

על פי ההגדרה, התוצאה היא סיכום, פועל יוצא של פעולות או אירועים מסוימים.
היא יכולה להיות צפויה או בלתי צפויה, נעימה או לא נעימה, בעלת ערך או ללא ביקוש.
חוץ מזה, היא יכולה להיות או לא להיות, זאת אומרת להתקבל או לא להתקבל.

רוצים שהתוצאות ישמחו אתכם תמיד? במקרה זה אתם זקוקים לטכנולוגיית ניהול זמן מכוון מטרה, המורכבת מארבעה צעדים עוקבים – הצהרה, תכנית, ייצור, ומוצר.

במילים אחרות, כל תוצאה מתחילה במטרה המתארת מה התוצאה צריכה להיות. אם הכול נעשה נכון, היא לא תהיה בלתי צפויה, זה בטוח.

ברגע שיש לכם מטרה, ופירוש הדבר שהגדרתם את התוצאה הרצויה, חשוב למצוא דרכים לקבל את התוצאה הדרושה לכם. בנו תכנית.

עכשיו פעלו על פי התכנית, כשאתם מבצעים את סעיפיה, צעד אחר צעד, תוך ציון הצלחות. כנראה תתקלו במכשולים לא צפויים, לכן תהיו מוכנים למצוא דרכים חדשות ולתקן את תכנית הפעילות. הכי חשוב – תכוונו לתוצאה הדרושה לכם, אל תתפשרו על פחות.

והנה סוף כל סוף קבלתם תוצאה. זה הכול? אני מניחה שרוב האנשים יודעים שהחיים מחזוריים ומתפתחים על פי ספירלה. הערכת התוצאה היא אותו רגע האמת כשאתם מקבלים את ההחלטה אם להתקדם או להתדרדר. להעלות את רמת החיים , לפתח את העסק ולשפר את המוצר שלכם או ההיפך.

התוצאה היא פועל יוצא של השאיפות, התכניות והפעולות שלנו. והערכתה היא אפשרות להיות גורם להשגת המטרות העתידיות שלנו.

אז מה עושים עם התוצאה, אם כן?
  • היזכרו בתוצאה שרציתם להשיג. ענו לעצמכם על השאלה: "מה רציתי לקבל?"
  • השוו את התוצאה שהתקבלה עם הרצויה. ענו על השאלה :" מה קבלתי ומה ההבדלים?"
  • נתחו את הנתונים. ענו על שאלה "איך קבלתי דווקא את התוצאה הזו?"
  • הסיקו מסקנות. ענו על השאלות: " אילו פעולות מוצלחות הובילו לתוצאה זו?" או " מה צריך לעשות אחרת כדי שהטעות לא תחזור על עצמה?"
  • הגדירו מטרה חדשה, גדולה ולו מעט יותר מהקודמת. ביחידת זמן חדשה חדדו את פרטי התוצאה העתידית ופעלו בהתחשבות במסקנות שהתקבלו.

את הפעולות הפשוטות האלו לא תראו בשום ספר. לכן כדי לערוך מבחן השוואתי עליכם לנסח בכתב מטרה, להרכיב תכנית ולעקוב אחר הפעולות. צריכים להיות לכם חומרים שישמשו אתכם להשוואה והערכת התוצאה המתקבלת.

פירוש הדבר הוא שבמקום טכניקות מפוזרות דרושה לנו טכנולוגיה אחידה, כאשר כל הפעולות מובאות לאלגוריתם אחיד, הוראות פעולה הדרגתית. וכן אנו זקוקים לבסיס: יומן פעילות המאפשר לפעול בצורה שיטתית.

זה בדיוק מה שאני עושה עכשיו, בונה את האלגוריתם האישי שלי להצלחה ומשתפת אתכם בתהליך. ייתכן והמסר הזה יהיה מבחינתכם עוד מסר שקראתם וייתכן ותרצו לבדוק את דבריי ותפעלו על פי התהליך המתואר כאן, תגיעו לתוצאות שתוכלו להשוות אותן עם מה שרציתם לקבל מלכתחילה. ואז, כמו שאומרים, "יש בשר" – יש עם מה לעבוד.

רוצים להשיג מטרות ולקבל תוצאות רצויות? פעלו על פי אלגוריתם, תעשו בעקביות צעד אחר צעד ותעדו את צעדיכם.

איחולי שגשוג והצלחה
שלכם, לודמילה פרידמן
שישי אישיאולי יעניין אותך גם