INkarmiel כל העסקים בכרמיאל במקום אחד מוצגים בהתאם לדרוגים שלכם

מלכת השכונה - הטור השבועי של דודי חזקי

מלכת השכונה - הטור השבועי של דודי חזקי
בני יהודה תל אביב הינה קבוצת הכדורגל משכונת התקווה , נוסדה בדיוק לפני 70 שנה , הקבוצה שמסרבת להיעלם מנוף הכדורגל שלנו למרות שיש לה את כל הסיבות בעולם שזה יקרה :

-) קבוצה המייצגת שכונה (כל הקבוצות שייצגו שכונה נעלמו , נסגרו , התדרדרו לליגות הנמוכות ... רמת עמידר , שמשון ועוד ..) דלת אמצעים ותקציב מינימלי במשך כל שנות קיומה (כולל בעונת האליפות ההיסטורית).
-) איצטדיון הקבוצה הממוקם בלב השכונה נסגר ע"י המשטרה וההתאחדות כבר לפני 9 שנים ובכך הקבוצה איבדה את כח ההרתעה הגדול שלה ואת יתרון הביתיות . המבצר הביתי נלקח והקבוצה נאלצה לעבור לאיצטדיון הגדול הקר והמנוקר - בלומפילד ביפו . נציין רק שמשרדי הקבוצה ומחלקות הילדים והנוער עדיין נמצאים במגרש בשכונה והבוגרים גם מתאמנים שם.
-) כל השחקנים המוכשרים שגדלים ומתפתחים בקבוצה , מבוקשים תמיד ע"י הקבוצות הגדולות ובדיוק כאשר הם מגיעים לבגרות ולשיא כושרם הקבוצה בעצם מאבדת אותם ליריבות מצמרת הכדורגל , דוגמאות בולטות : חיים רביבו מהשכונה למכבי חיפה . אלון מזרחי מהשכונה למכבי חיפה , אלירן עטר מהשכונה למכבי ת"א .

הקבוצה מהשכונה אמנם לא מחזיקה בתארים רבים אבל בהחלט התביעה חותם בכדורגל שלנו והיא אהודה ע"י הרבה אוהדים גם של קבוצות אחרות . לבני יהודה אוהדים רבים לא רק מהשכונה ולא רק מתל-אביב , הרבה אוהדים באים מחולון , בת ים , ראשל"צ , רמת הגולן ואפילו מכרמיאל ( הראשון שידע מי האוהד מכרמיאל יזכה בפרס מתנת ..... ). הכרתי אוהדים אפילו מאילת .

הישגים בולטים של בני יהודה :

-) אליפות היסטורית אחת בעונת 89/90 - בדיוק היום לפני 25 שנה !! אליפות שלדעת רבים נחשבת לשמחה ביותר בתולדות הכדורגל הישראלי - ראה קישור : http://sports.walla.co.il/item/2855891 .
-) 2 גביעי מדינה (1968 ו 1981) .
-) 2 גביעי טוטו (1992 ו 1997) .
-) 4 פעמים השתלבה באירופה ! השתתפות במוקדמות , כאשר השיא בעונת המשחקים 2008/2009 , הודחה הקבוצה רק בסיבוב הרביעי 1:0 ע"י איינדהובן ההולנדית ממש שלב אחד לפני הבתים ! הישג מכובד בהחלט לקבוצה הצנועה מהשכונה .
-) הקבוצה גם הגיעה מ"ס רב של פעמים נוספות למעמד גמר גביע המדינה ( והפסידה בעיקר להפועל ת"א ).
-) עונות רבות משנות קיומה התברגה הקבוצה בתחתית הטבלה ולרוב ניצלה במחזור האחרון בעיקר בזכות רוח הקבוצה והאוהדים הססגוניים שתמיד מגיעים ודוחפים , כל הישארות נחתמה בחגיגות בגן התקווה , חגיגות שלא מביישות שמחת אליפות ! תמיד עם זמרים , זיקוקים ורבבת אוהדים כתומים .

בעונת המשחקים שעברה , נשרה הקבוצה לליגת המשנה לאחר דרמת ענק במחזור האחרון בו היתה זקוקה הקב לניצחון ביתי על מ.ס אשדוד , ולעיני רבבת כתומים כשלה הקב וסיימה רק בתיקו 1:1 . ירידת ליגה לאחר 12 עונות רצופות בליגה .
בשישי שעבר בתום משחק נהדר ורב שערים באיצטדיון ווינטר בר"ג בו דווקא הפסידה הקב , עקב אבדן נקודות של בני לוד חגגו בשכונה עליית ליגה כבר לאחר עונה אחת בלבד ! הישג ענק ששוב מאותת לנו שמדובר כבר בתופעה ולא באפיזודה חולפת ... בני יהודה כאן לנצח נצחים עם קהל מדהים וססגוני עם עבר מפואר , הווה מרגש ועתיד ורוד.

אתמול זכיתי להשתתף באחד מרגעי השיא והאושר של הקבוצה בשנים האחרונות, הארוע נקרא - "משחק התיקון" (התיקון בין ירידת הליגה מול אשדוד והעלייה המהירה והחגיגות בדיוק לאחר שנה) לאחר הבטחת העליה נותרה משימה אחרונה לעונה זו והיא להבטיח את המקום הראשון , על מנת שזה יקרה היה צורך בניצחון נוסף קטן על אחי נצרת , ארגון האוהדים ביחד עם הנהלת הקבוצה אירגנו ארוע מרגש ביותר אתמול בבלומפילד , הארוע כלל : משחק ותיקים בו השתתפו אהוד בן טובים שהוא גדול השחקנים של הקבוצה , קובי רפואה ,סהר מזרחי , במבי , ניר מנחם ועוד רבים וטובים , D.J שדאג להקפיץ את האוהדים לאורך כל הערב , הופעות של : משה פרץ , עופר לוי , מרגול , דודו טסה ( כולם אוהדים כתומים כמובן ) . וגם כמובן המשחק עצמו בו בני יהודה מציגה כדורגל שוטף , נהדר ומנצחת 5:1 ענק על אחי נצרת , צמד שערים של כוכב הקבוצה הארגנטינאי פדרו גלבאן שעולה לראש טבלת המבקיעים !!
כמובן שגם זיקוקי דינור עפו באוויר לצלילי השיר של להקת Queen - We are the chempions .
אך עם כל הכבוד לכל אלו (ויש כבוד) שיא הערב מבחינתי וגם בעיני כל הקהל הכתום היה הרגע בו גילי כהן , אוהד הקבוצה וכוכב הפייסבוק העולה (גילי כהן כל הסרטונים) העלה את כל השחקנים וצוות המאמנים וההנהלה לכר הדשא אחד אחד בתורו עם הרבה כבוד ועידוד אדיר של 6000 הכתומים ביציעים ושירה של כולם ביחד של שיר העלייה אותו כתב גילי כהן בעצמו ללחן של השיר אלה (הפרוייקט של רביבו) . שיר מרגש שמתאר את מה שאנחנו האוהדים הרגשנו במשך כל השנה האחרונה מרגע ההשפלה מול אשדוד ועד לרגע החזרה לליגת העל ופירעון החוב של השחקנים לאוהדים , שיר שפשוט לא הותיר עין אחת יבשה בקרב הנוכחים אמש בבלומפילד , ארוע שאין דומה לו באירופה ובעולם כולו , קבוצות שלוקחות אליפות בליגות המשנה לא חוגגות בדר"כ .... אבל לא כאשר מדובר בבני-יהודה ,
https://www.youtube.com/watch?v=A75vvAwMcvY .

בשכונת התקווה מדברים תמיד על 2 סמלים שהכי מזוהים עם השכונה : הראשונה היא הזמרת עופרה חזה ז"ל ילידת התקווה שהייתה לגאוות השכונה וכמובן קבוצת הכדורגל - בני יהודה הנקראת - מלכת השכונה . לאחר מותה המפתיע של חזה לפני כ 15 שנים נותרה בני יהודה המלכה היחידה של השכונה .

ומהצד האישי :

כשהקבוצה זכתה באליפות הייתי בן 16 וזכיתי לחוות את האליפות השמחה ביותר בכדורגל הישראלי עד היום , לא אליפות של כסף , לא אליפות של עשירים אלה אליפות של נשמה , אהבה ותשוקה לכדורגל , אליפות של "העניים" אם תרצו , רגע של תהילה לפשוטי העם שזכו להיות "מלך ליום אחד" .
במשך השנים חוויתי עם הקבוצה עוד הרבה רגעי עצב ושמחה ובנוסף להישגים ולרגעי השיא ניתן לציין מספר דמויות מפתח בחייה של הקבוצה :

1) משה סיני - שהגיע מהפועל ת"א לעונה אחת בכתום באופן מפתיע כדי לעזור לקבוצה לזכות באליפות ההיסטורית , אליו גם הצטרף רוני לוי ( כן כן מאמן מכבי חיפה הנוכחי ) במהלך העונה .

2) אהוד בן טובים - כוכב הקבוצה במשך שנים רבות - בעיקר זכור הרגע בו ביתר י"ם רכשו את הכוכב של השכונה אך האוהדים הזהובים והכועסים מנעו במו ידם ובגופם את המעבר שבסופו של דבר לא קרה - שכונת התקווה בערה ! האוהדים שרפו צמיגים ועצרו את הכבישים עד שביתר יוותרו על המעבר !! איפה נשמע דבר כזה איפה ?????? אהבת הקבוצה היא טוטאלית בשכונה .

3) ניקולאי קודריצקי - השחקן הזר הטוב ביותר שהגיע לארץ עד היום !!! כבש 50 שערים בשתיים וחצי עונות !!! וכל גול .... גול , שחקן מוכשר שהתאקלם באופן מדהים בשכונת התקווה וזכור ביותר ראיון הטלוזיה איתו בתכנית של רבקה מיכאלי - סיבה למסיבה בו הוא מתאר את החיבור שלו לשכונה ולכך שהוא אוכל הרבה פרגיות ועל האש בשיפודי התקווה . ניקו ז"ל נהרג בתאונת דרכים טראגית ומותו הותיר את השכונה בהלם ובצער רב , עד היום הקבוצה עורכת טקס אזכרה לשחקן (שקבור באוקראינה לבקשת משפחתו) .

4) ספידי גונזאלס - שחקן רכש מארגנטינה שהותיר חותם כאשר היה בורג מרכזי בעונת האליפות . (עד היום בקשר איתנו האוהדים ועם הקבוצה , בעיקר בזכות הפייסבוק ).

5) אלון מזרחי - מלך השערים של הכדורגל הישראלי בכל הזמנים , את מירב שעריו כבש בשנים בהם שיחק בכתום , אלון תמיד ידע להיות במקום הנכון ובזמן הנכון כדי לספק את הנגיעה הנכונה לכיבוש שערים , היה מריח שערים בחסד . את רוב הגולים בישל לו חיים רביבו הענק שהגיע מגדנע יהודה וחווה מ"ס שנים גדולות בבני יהודה , בני יהודה בעצם היתה הבמה של אלון וחיים שהובילה אותם מאוחר יותר לקריירות מזהירות , אלון בארץ ( רצה גם לשחק באירופה או בספרד אבל לא הלך לו .... ) וחיים בספרד וטורקיה .

6) חזי שירזי - אחד הסמלים הגדולים ביותר , גדל בשכונה מהילדים דרך הנערים, הנוער ועד לבוגרים , שחקן נשמה , אהוב ביותר ע"י הקהל הכתום , כבש שערים רבים וחשובים , אחיו ניצן שירזי ז"ל אימן את הקבוצה מ"ס עונות ולאחרונה נכנע למחלה הקשה . בתקופתו שיחקו גם יוסי מדר וסהר מזרחי הראטיים לציון .

7) פדרו גלבאן - עוד ארגנטינאי מוכשר שכבר משחק אצלינו 4 שנים (בעונה אחת שעזב למכבי פ"ת ... ירדנו ליגה ) , חזר אלינו ובמו רגליו העלה אותנו בחזרה עם 22 כיבושים ובישולים רבים !

8) אלירן עטר - שחקן מוכשר ביותר שגדל במחלקות הילדים והנוער של בני יהודה , כבש את "שער העונות" בעיטת מספרת שבחיים לא אשכח במסגרת משחק ליגה מול מכבי נתניה . אחרי שהציג עונה פנומנלית נחטף ע"י מכבי ת"א בתמורה לסכום עתק !

9) השנה היתגלו בשכונה מ"ס כישרונות כאשר הבולטים ביותר הם : גל צרויה , דולב חזיזה ואמיר עגייב , שלושתם אמורים להישאר עם הקבוצה ולהצעיד אותה להצלחות בליגת העל בעונה הבאה . ברור שגם אותם "יחטפו לנו הקבוצות הגדולות ... זה רק שאלה של זמן .

10) גד סולמי - המייסד והמנכל הבלתי מעורער . סולמי ז"ל נפטר לפני מ"ס שנים .

11) משה דמאיו - הבעלים של הקבוצה כבר מס שנים ( מאז שסולמי נפטר בעצם) , משה ידוע כאדם טוב לב בעל יכולות ניהוליות ברמות הגבוהות ביותר , מנהל ומוביל את הקבוצה באופן מעורר הערצה . ידוע כאיש עסקים ממולח ומצליח ויודע תמיד "לפגוע" ולהביא לשכונה שחקנים כישרוניים ובזול . כדוגמת אניימה ואיינוגבה השוערים .

כמובן שיש עוד המון אנשים יקרים וחשובים שלא ציינתי כאן.

אתמול (יום שני ה 18/5/15) , כל כך חיכיתי וציפיתי לארוע הגדול (משחק התיקון) הגעתי לעיר הגדולה כבר בשעות הצהריים המוקדמות , כמובן שהבאתי איתי את בני , דביר שחווה איתי את אותה ירידת ליגה מול אשדוד בשנה שעברה , כל כך רציתי שיחווה גם הצלחות ורגעי שימחה עם הקבוצה בדיוק כמו שאני חוויתי כילד .
את היום פתחתי בביקור באיצטדיון בשכונת התקווה , בתקווה לראות את השחקנים יוצאים לבלומפילד ( כן אני יודע שאני משוגע ) , אך פיספסנו את השחקנים שכבר יצאו , מה שכן האיצטדיון היה פתוח ודביר ביקש להיכנס ולהצטלם בפנים , היה זה רגע מכונן ומרגש מאוד עבורי שאני עם הבן שלי נמצא במגרש המיתולוגי שלנו בו לקחנו את האליפות ההיסטורית בדיוק היום לפני 25 שנה ! וואוו איזה אושר אתם לא יכולים לדמיין בכלל . לאחר הביקור המרגש יצאתי מהשכונה לכוון בלומפילד כאשר כל הדרך רכבים של אוהדי הקבוצה מקושטים בכתום ובצפירות עידוד מתקרבים אט אט ליפו .
בשעה 17:00 כבר חיכיתי בתחנת הרכבת ההגנה (הסמוכה לשכונה) לחבר יקר , אביאל טולדנו אוהד ביחד איתי את הקבוצה מהילדות (כרמיאלי לשעבר) .
בשעה 18:00 כבר נכנסנו לאיצטדיון לתוך אווירה מחשמלת כאשר בדיוק התחיל משחק הותיקים (שהסתיים אגב ב 1:1) . וזכינו לראות בין היתר את גדול שחקני הקבוצה בכל הזמנים - אהוד בן טובים שוב במדי הקבוצה , אותו שחקן שהבקיע כל כך הרבה גולים במגרש בשכונה איפה שממש לפני שעה קלה היינו דביר ואני .... כל כך מרגש .
ב 19:00 החל המשחק בו ניצחנו 5:1 תוך תצוגת כדורגל מרשימה וגולים יפים . איזה עידוד איזו אווירה - תל אביב נצבעה בכתום ! לאחר כיבוש השער של עגייב הוא רץ לכוון האוהדים וממש במקרה הגיע לדביר וחיבק אותו - דביר לא מאמין עד עכשיו איך אמיר הגיע דווקא אליו .... איזה אושר לילד . וואווווו . החלום שלי שדביר יחווה רגעים שמחים עם בני יהודה מתרחש ממש ברגעים אלו !!! ואני דומע מהתרגשות !! הכתום חוזר לקידמת הבמה של הכדורגל - ליגת העל , מקומה הטבעי ללא ספק .
ב 21:00 - החלו החגיגות , הזמרים ושיר העלייה שמתנגן שוב ושוב , זיקוקי דינור בשמיים ואנחנו בעננים .
ב 23:30 יציאה מתל - אביב כל הדרך לעיר שלנו כרמיאל .... עייפים אך מאושרים . ועוד איזה מאושרים .

לסיכום :

להיות אוהד של בני יהודה זו זכות גדולה שנפלה בחלקי , זה לכל החיים לטוב ולרע , אני מאושר ומרגיש ילד בכל מה שקשור לעידוד ואהבת הקבוצה , לא משנה בכלל היכן הקבוצה - למטה ... למעלה , בלאומית ..... בליגת העל , אני אהיה שם תמיד . אוהב את השכונה ואנשיה , אוהב כדורגל , אוהב ריגושים , אוהב אמוציות והצלחה . אין לי דרך לתאר כאן במילים מה קורה לי בגוף בזמן שהזהובים כובשים שער ..... רק אוהדי כדורגל שרופים יבינו זאת .

ואני טוען שכאשר יש קבוצה עם עבר כל כך עשיר והווה מתוק עם קהל מסור ומסורת ותשוקה , העתיד של הקבוצה הוא עתיד ורוד , רבים היו בטוחים שבני יהודה תיעלם כמו הרבה קבוצות קטנות אחרות ואני כאן לאמר להם ... לא ולא - בני יהודה כאן לעולמי עד .

בברכת סופשבוע שבוע כתום

שלכם ,

דודי חזקי .

אולי יעניין אותך גם