INkarmiel כל העסקים בכרמיאל במקום אחד מוצגים בהתאם לדרוגים שלכם

"זה סופו של כל בלון" בכיכובה של: נבחרת ישראל, הטור השבועי של דודי חזקי

ישראל בלגיה, צילום: אי־אף־פי
מי לא מכיר את סיפורה של מרים רות - מעשה בחמישה בלונים ???

לפני כ 3 חודשים עם פתיחתו של טורניר מוקדמות יורו 2016 , נבחרת ישראל ניפחה בלון ענק בדמות של שלושה ניצחונות ! 9 נק מתוך 9 אפשריות - 100% הצלחה : ניצחונות על קפריסין ואנדורה החלשות ועל בוסניה 3:0 במשחק הבכורה של הנבחרת אי פעם בסמי עופר החיפאי , ניצחונות חלקים שהושגו תוך כדי תצוגת כדורגל נאה ויכולת נהדרת של כל שחקני הנבחרת שפשוט נראתה מצויין , המחמאות והסופרלטיבים לא איחרו לבוא , חזהו של אלי גוטמן התנפח מגאווה (לא פחות מהבלון ) הצהרות על שינוי והתקדמות הכדורגל הישראלי ותהליך חיובי , נשמעו מכל עבר והחלום על העפלה סוף סוף לטורניר גדול לאחר היעדרות של 40 שנה חי ובועט !!

האופטימיות הרבה גרמה ל 30 אלף להבטיח את מקומם בסמי עופר למשחק מ"ס 4 מול ווילס ועוד 30 אלף למשחק מ"ס 5 מול בלגיה , הכרטיסים נחטפו והמכירה נסגרה כבר לפני חודש , הבלון נפוח מתמיד ! איזה מתח , איזו התרגשות , איזו חגיגת כדורגל !

מבחינה מקצועית , 3 חודשים (ההפרש בין המשחקים הקודמים לצמד המשחקים הנ"ל) הוא פרק זמן ארוך מאוד במושגים של כדורגל , שחקנים נפצעים , שינויים בהרכבי קבוצותיהם , חלק משחקים יותר חלק פחות ובסופו של דבר כינס גוטמן את שחקניו עפ"י בחירתו והחל באימונים כשבוע לפני צמד המשחקים החשובים , הכנות , שיחות ואימונים שבדיעבד לא כל כך הועילו (לפחות במבחן התוצאה) .

מלאי ביטחון ומוטיבציה עלו 11 המובחרים שלנו לכר הדשא בסמי עופר כשמולם 11 וולשים כשבראשם גארת בייל (כוכב ריאל מדריד) שמשומה רק עליו דיברו ערב המשחק , יחד איתו עלו עוד 10 שחקני פריימרליג ופריימרשיפ (ליגה 2 באנגליה) !!! שחקן ארסנל (ראמזי) ,שחקן ליברפול (אלן) , שחקני קריסטל פאלאס ועוד ...
ביציעים 29500 ישראלים רועשים ועוד 500 וולשים באדום , שירת ההימנונים , התרגשות ושירה אדירה בעזרתו של הכרוז : אל אל ישראל , כחול עולה עולה . והמשחק יוצא לדרך .....

פתיחה חלשה ומהוססת של שחקני הנבחרת כשהוולשים תוקפים ולוחצים , המצב במגרש לא בישר טובות , אף שחקן לא מציג את יכולתו הטובה מפתיחת הקמפיין ואת יכולתו בקבוצת האם שלו - זהבי , נאתכו , רפאלוב , טל בן חיים , דמארי ..... הבלון בסכנה ......

ואז מגיעה הדקה הקריטית שאנחנו כל כך מכירים - הדקה האחרונה של המחצית ... כדור שוער נבעט מהצד הוולשי ועד למפתן הרחבה של ישראל , הכדור מקפץ ללא התערבות מצד ההגנה שלנו מגיע לבייל שנוגח ללא הפרעה , מי שמגיח מאחור הוא ראמזי שנוגח ללא הפרעה ונועץ את הכדור ברשת ובבלון ! 1:0 סיום מחצית ראשונה .

למחצית השנייה עלו שחקני הנבחרת בתחושה קשה והשער שספגו בדקה קריטית כנראה שבר אותם טוטאלית , אחרת אי אפשר להסביר את היכולת הירודה והמחפירה של כל השחקנים ! גם החילופים שביצע גוטמן לא שיפרו ולו במעט את היכולת החלשה שלא לאמר מחרידה , טיבי בטעות כפולה גם גורם לשער מבעיטה חופשית של בייל וגם יוצא באדום (צהוב שני) ומותיר את הנבחרת האומללה עם שחקן פחות כאילו לא חסרו לנו צרות ... השלישי לא איחר לבוא , דקה 77 התקפה נהדרת מסתיימת בשער נוסף של בייל שאכן מימש את נבועת הזעם של גוטמן ערב המשחק ("בייל לא טוב בריאל כיוון שהוא מתכונן למשחק הנבחרת מול ישראל ושם הוא יצטיין"). מי אמר שגוטמן לא צודק בכלום ??? לצערינו זה הדבר היחידי שהוא צדק בו .

3 כדורים ברשת , 3 נעצים בבלון שהתפוצץ לגמרי וזה עוד לפני המפגש מול בלגיה ......

שוב מאני טיים ... שוב מפסידים ברגע האמת ... שוב עושים במכנסיים . עד מתי ??????

בשלושת הימים מתום המשחק ועד למפגש מול בלגיה חיצי הביקורת נורו לכל עבר, האשמות כלפי גוטמן על ההרכב , על החילופים , על יכולת השחקנים , על המנטליות החלשה של חוסר התמודדות עם ספיגת שער בדקה קריטית וכו וכו ,
מה שאני לא אהבתי זה את ההתיפיפות של גוטמן , זה שהוא דבק בכך שהוא התכונן למערך הוולשי ולא היה מופתע ממנו , היה עדיף שיודה על האמת ויגיד , טעינו , כשלנו , ממשיכים קדימה . במקום זה שמענו קשקושים וסיפורים שונים ומשונים , אם ככה נראינו למרות הכנה טובה וידיעת המערך הוולשי אז המצב גרוע עוד יותר ! לצערי קיבלנו עוד הוכחה על בעיית האישיות של גוטמן (כתבתי על כך בטור של שבוע שעבר) , כל כך חבל - מאמן גדול , אדם קטן !

לבלגיה הפסדנו 1:0 תוך כדי תצוגת כדורגל מרשימה בעיקר במחצית השנייה , אך ספיגת שער מיקרי לחלוטין גרם לנו להפסד צורם ולא מוצדק , דווקא נגד הבלגים שנחשבים הרבה יותר טובים מהוולשים , נראינו הרבה יותר טוב ואני שואל : למה ???? הכיצד זה ייתכן ??? רק לפני 3 ימים הנבחרת היתה חושך ונגד בלגיה שיחקו כל כך יפה ונכון , הפערים בין היכולות פשוט לא ניתנים להסבר ! הבלגים מדורגים 4 בעולם , ו 45 דק שלמות ישבנו על השער שלהם (ובנוסף גם הורחק להם שחקן חשוב - קומפני ) , השחקנים הניעו את הכדור מצויין וכל הפעולות עד לרחבת היריב היו מעולות אלה שהכדור פשוט סירב להיכנס , השוער הצעיר והמוכשר של בלגיה טיבו קורטואה (שוערה של צלסי מובילת הליגה האנגלית) ביכולת מדהימה , עצירות והדיפות בעיקר ממ"ס איומים של זהבי . בחירתו של השוער הבלגי לשחקן המצטיין של המשחק רק מוכיחה את העובדה שישראל היתה ראויה לפחות לתיקו אך כמו שאנו יודעים שעם מחמאות לא הולכים למכולת ... בשורה התחתונה - שוב הנבחרת כשלה ברגע האמת .
ההפסד לבלגיה תוך כדי תצוגת הכדורגל הנהדרת העצימו עוד יותר את האכזבה - 0 נק מ 6 אפשרויות והתדרדרות למקום השלישי בבית .
טרם המשחקים דיברנו על 3 , אולי 4 נק .... אבל 0 ??? לא היה תסריט כזה עגום בשום מצב.
הנבחרת הוכיחה במחצית זו שמוקדם עדיין להספיד אותה , אני באופן אישי נשאר אופטימי ומאמין שניתן עדיין להילחם על המקום השלישי שמוביל למשחק הצלבה (וגם על השני בסיטיואציה מסויימת) , בעוד חודשיים ניפגש עם בוסניה (בחוץ) למשחק חשוב ביותר , קרב ישיר על המקום השלישי ובאותו יום ייפגשו ווילס ובלגיה ( אנחנו נקווה לתיקו או ניצחון של הבלגים ) . אך יחד עם זאת לא מן הנמנע שעד שנגיע ליורו או למונדיאל יתפוצצו עוד כמה וכמה בלונים בדרך .......

בלון אחד התפוצץ , יש עוד 4 ( כמו בסיפור ) אז ...... היכולת במחצית זו אכן ניפחה עוד בלון , האם הוא יתפוצץ ביוני מול בוסניה ??? ימים יגידו .

בנימה אופטימית זו אני רוצה לאחל לכל קוראי INKARMIEL חג חירות שמח וכשר לכם ולבני משפחותיכם ,

שלכם

דודי חזקי .

(צילום: ברני ארדוב) צילום: אי־אף־פי  אולי יעניין אותך גם