INkarmiel כל העסקים בכרמיאל במקום אחד מוצגים בהתאם לדרוגים שלכם

בנות הישגי כרמיאל זכו באליפות ועלו לליגה הלאומית - הטור השבועי של דודי חזקי

בנות הישגי כרמיאל זכו באליפות ועלו לליגה הלאומית, צילום: עידן שוחט

יש כדורסל בכרמיאל !

היסטוריה מרגשת נרשמה במוצ"ש האחרון בעיר כרמיאל כאשר בנות הכדורסל של הישגי כרמיאל זכו באליפות ועלו לליגה הלאומית (18 ניצחונות מול הפסד בודד בליגה) זאת לאחר תצוגת כדורסל מרשימה שתורגמה לניצחון ענק על הקבוצה המדורגת שנייה בליגה (עיבלין) 60:32 לעיני אולם מלא מפה לפה ובמעמד ראש העיר מר עדי אלדר, סגנית ראש העיר הגברת רינה גרינברג, מנכ"ל עמותת "פרחי כרמיאל מר פרדי לסרי, חברת מועצת העיר הגב לימור מזור ועוד מכובדים .


מי שאינו מכיר ואינו בעינינים, ודאי יתפלא וירים גבה נוכח ההישג המדהים אך מי שמעורב, קשור ומכיר את פעילות המכללה לכדורסל והישגי כרמיאל ביחד ולחוד מבין שהאליפות הגיעה באופן טבעי לחלוטין וכשמשקיעים ומובילים ארגון בצורה טובה אז גם יש תוצאות בשטח !

ולמי שמכיר פחות:
נחלק את פעילות הכדורסל לשניים, ילדים מגיל גן ועד כיתה ח מתאמנים במסגרת ענף הכדורסל של עמותת פרחי כרמיאל, "המכללה לכדורסל" המנוהלת בהצטיינות יתרה ע"י גיא כהן ובחסות אלופת אירופה - מכבי ת"א (החניכים נוסעים מדי פעם למשחקי הקבוצה ביד אליהו).

כידוע לעמותת פרחי כרמיאל מגוון חוגים נוספים: המכללה לכדורגל בחסות מכבי חיפה המנוהלת ע"י אבי גיסברג (בקרוב טור על פעילות המכללה), להקת המחול "פרחי כרמיאל", מועדון רכיבת אפניים, קרמיקה, אורגנית ועוד... יש לציין שהעמותה מנוהלת ע"י מר פרדי לסרי שנים רבות ביד רמה ונתמכת ע"י העירייה וגופים נוספים ופועלת בשיתוף פעולה מלא עם בתי הספר ומוסדות חינוך בכל העיר.
בהגיעם לכיתה ט, עוברים החניכים/ות לשחק ב"הישגי כרמיאל" כאשר יש שיתוף פעולה מלא בין שני הגופים הללו.
כיום פעילים בעמותה מאות ספורטאים וספורטאיות ב-5 ענפי ספורט:
טניס שולחן, כדורסל, אירובי תחרותי, היפ הופ והתעמלות אומנותית.

בין חמשת ענפי הספורט ישנם ספורטאים וספורטאיות שהם אלופי ישראל וכ-20 ספורטאים המשתייכים לנבחרות ישראל השונות, בענפים אלה.
האגודה משתייכת למרכזי המצוינות של התאחדות ספורט בתיה"ס, המחלקה לספורטאים מצטיינים צעירים בענף הטניס שולחן, ולפרויקט "אתנה", הפרויקט הלאומי לקידום ילדות ונשים בספורט, בענפי הכדורסל וטניס שולחן.
העמותה הוקמה בשנת 1994 והוקמה ע"י איתן וידר (המנכל בפועל) רינה גרינברג, דוד ארנן, לייב שליק ז"ל, אלכס פורמן.
יותר מ 100 חניכים וחניכות משחקים/ות כדורסל כיום תחת שני הגופים הללו והם מתחלקים ל 9 קבוצות תחרותיות ומשחקים בליגות השונות של איגוד הכדורסל בישראל !
לאחר שצפיתי במשחק המדהים במוצ"ש האחרון שהתקיים כאמור לעיני מאות צופים באולם האיריסים ובעצם הכתיר את קבוצת הבנות "נערות א" אותן מאמן יואב הלר שאגב מאמן מצטיין ומאמן בין היתר גם את נבחרת הקדטיות של ישראל ! כבוד גדול ! תפסתי את המנהל המצטיין גיא כהן לשיחה קצרה על מנת להבין את סוד ההצלחה ואני חייב לציין שמהראיון עם גיא התרגשתי לא פחות מאשר המשחק וההישג עצמו.

האליפות ההיסטורית וההישג המרשים הינם אבן דרך וסממן לדרך ארוכה של ניהול ואירגון מופתי בהובלת החניכים ופעילות העמותות .
מה שריגש אותי בראיון עם גיא זה התשוקה שלו והאהבה שלו לפועלו, גיא, מעבר להיותו איש כדורסל טוטאלי הוא אדם מקסים, צנוע, מקצוען אמיתי והכי חשוב... אוהב את החניכים כאילו הם ילדיו שלו ! ממש ככה !
נוכחתי לדעת שמדובר בהרבה מעבר לחוג כדורסל, יש בקרב המכללה אווירת משפחה של ממש, מעין "תנועת נוער" זה לא שילד/ה מגיע/ה לחוג של שעה, שעתיים בשבוע והולך הביתה ממש לא, גיא דואג לערבי גיבוש רבים במהלך השנה, ימי כייף, ציון ימי הולדת, פגישות ופעילות עם קבוצות נוספות מהארץ, אחת לשנה הבוגרים והבוגרות משתתפות בטורניר המתקיים בגרמניה בכל יולי בהשתתפות עוד 8 מדינות מכל רחבי העולם !
והכי התרגשתי לדעת שהחניכים מעורבים בתרומה לקהילה ובחגים אף מגיעים לסניף פתחון לב בכרמיאל ועוזרים לנזקקים ולמשפחות מעוטות יכולת.
ישנו גם שיתוף פעולה עם ילדים בסיכון גבוהה וגם לילדי כפר הילדים ניתנים אימונים שוטפים במהלך השנה.
לגיא ולצוות המאמנים איכפתיות עצומה להצלחת הילדים לא רק בכדורסל אלה גם ובעיקר בלימודים, ילד שמתקשה מקבל עזרה ! חשוב להם הציונים וההתקדמות הלימודית ורק אח"כ הכדורסל עצמו, פשוט מדהים !!!

חשוב לציין שגיא לא רק מנהל את המכללה אלה מאמן בעצמו את מירב הקבוצות ועוזרים לו במלאכת האימון מ"ס מאמנים: יואב הלר, אלי קולטונוב, אלון זוהר, בן שוורץ, שנהב דהן, ניר סנדלר, דניאל טרכטמן ושקד גל.
בהשגי כרמיאל מכהן בתפקיד הרכז המקצועי - מיקי בראון המוכשר.

אגב, לאחר משחק הבנות נערכו עוד מ"ס משחקים חשובים של קבוצות נוספות של המכללה והבולט בינהם הוא ניצחון קבוצת הנערים בדרבי מול מכבי כרמיאל ! ערב מרגש ומוצלח ביותר ללא ספק !

יש לציין שהמכללה לכדורסל אינה מתוקצבת ע"י העירייה בשל חוק שבעצם גורם לעירייה לממן רק את מכבי כרמיאל (תמוהה משהו ודרוש בדיקה נוספת .....) ועל כן היא מתקיימת מתרומות והכנסה שוטפת של העמותות ועזרה של אתנה (ארגון הספורט הנשי בישראל), לא פשוט כלל וכלל ומעצים עוד יותר את גודל ההצלחה על אף חוסר האיזון במתן הכספים והתמיכה הפיננסית !

כל שנותר הוא לאמר שאפו ענק ראשית לגיא כהן, יואב הלר, מיקי בראון, איתן וידר ולכל העוסקים במלאכה וכמובן לכל החניכים והחניכות !! ולכל המאמנים, עלו והצליחו !! לבנות האלופות, תמשיכו לייצג את עירינו בכבוד ובהצלחה בליגה הלאומית כמובן !!
אני בטוח שההישג שלכן נותן השראה עצומה לכל ספורטאי כרמיאלי באשר הוא, יישר כח !!

שלכם

דודי חזקי

גלריית תמונות מהמשחק - צילום: עידן שוחטאולי יעניין אותך גם