INkarmiel כל העסקים בכרמיאל במקום אחד מוצגים בהתאם לדרוגים שלכם

יש מדליה! אליפות אירופה באולם באתלטיקה קלה הטור השבועי של דודי חזקי

יש מדליה! אליפות אירופה באולם באטלטיקה קלה הטור השבועי של דודי חזקי

נכון, לא מדובר באוליפידה וגם לא באליפות העולם, אבל מדובר באליפות אירופה באולם באתלטיקה קלה ויש לנו מדליה היסטורית !!! וזוהי חנה קנייזבה-מיננקו, שלאחרונה פורסם סיפורה המדהים והמרגש כאשר היא הולכת עם הלב שלה ומגיעה לארץ בעקבות האהבה ובכך מייצגת אותנו, את ישראל, בהחלט זכינו ברכש שעוד יביא הרבה כבוד למדינתינו הצנועה ומעוטת ההישגים לפחות בכל הקשור באתלטיקה.בימים אלו נערכת אליפות אירופה בצכיה, חנה המתחרה בקפיצה משולשת לרוחק קבעה עוד במוקדמות שיא ישראלי חדש כאשר היא מנתרת למרחק של 14.40 מטר, ובכך בעצם מבטיחה את מקומה בגמר ( 8 מתחרות ). לגמר עצמו הגיעה חנה ממוקדת ומרוכזת ועם מוטיבצית שיא לזכות במדליה ואכן כבר בקפיצה הראשונה (מתוך 5) קבעה עוד שיא ישראלי חדש וניתרה למרחק של 14.49 מטר !!! הישג זה הקנה לחנה בסופו של דבר את מדליית הארד המכובדת וזו המדליה הראשונה של ישראל באתלטיקה מאז שנת 2000 אז זכה אלכס אברבוך בזהב.

15 שנים עקרות ממדליות הסתיימו אתמול ואיזה סימלי שזה קורה ע"י ספורטאית בדיוק ביום שבו מציינים ברחבי העולם את יום האשה הבינלאומי (8/3). מדהים !!! כעת הציפיות עלו בהתאם ונחזיק אצבעות לחנה באליפות העולם הקרובה שתתקיים בביגיין באוגוסט ובטווח הרחוק יותר אולימפיידת ריאו !!! כל הכבוד חנה !!!

כמה טוב שבאת הביתה...

מה כבר לא נאמר על הכישלון הגדול של מכבי חיפה בעונה זו ??? למרות הסגל הנוצץ, למרות סמי עופר החדש, למרות הציפייה הגדולה לזכייה בלפחות באחד התארים החשובים, כל כך צמאים בחיפה לאיזה תואר... יותר מדיי שנים ללא תואר לקבוצה עם עבר מפואר ומסורת כשל מכבי חיפה.
אך אתמול, במשחק הלפני אחרון של הליגה הסדירה, ממש בדקה ה 88 של המשחק (ושל הליגה בעצם) זהו לא אחר מאשר יוסי בניון המושמץ שאמש עם הבקעת שער אדיר וחכם (הקשתה מעל השוער) שייתכן ומציל לחיפה את העונה ולפחות למזער את הכישלון, בעונה כה עלובה להצליח להשתלב בפלייאוף העליון ועם סיכוי סביר להשיג את המקום הרביעי שהשנה כנראה יעניק כרטיס לאירופה. בהחלט סוג של הישג.
קרית שמונה לא הפסידה בבית יותר משנה, עד שאתמול באה מכבי חיפה והנחילה לה הפסד כואב וצורב שכנראה סימן את סיום המירוץ בצמרת וכנראה הכתיר את מכבי ת"א שוב כאלופה, אני לא רואה את ק"ש מצליחה להדביק את הפער ממכבי ת"א (שיכול היום לעמוד על 7 נק במקרה של ניצחון המכבים על ביתר י"ם).
ק"ש נטולת עומק בסגל, נחלשה בחודשיים האחרונים, ראינו במספר משחקים שהם לא עומדים בעומס ובאחריות לסחוב את עצמם לעוד אליפות נוכח החוזק והכישרון של מכבי ת"א. גם בגביע נכנעו ליריבתם המרה ובכך פינו את הבמה המרכזית לצהובים.
לדעתי ברק בכר שגה קשות כאשר הסיפור סביב עזיבתו האפשרית ופנייה של הגברת אלונה ברקת (בעלת הפועל ב"ש) אליו לאמן בב"ש ב 3 השנים הבאות, איני אומר שאסור להתקדם ואסור לשאוף וגם לשנות קבוצה מותר לכל מאמן אבל הדרך בה נעשים הדברים ובעיקר בתיזמון כה גרוע בזמן שהקבוצה הנוכחית שלך נאבקת על כל התארים, עניין זה חילחל לשחקנים ולכל המערכת והתוצאות לא איחרו להגיע, ממש חבל. בכר יכל לחכות עד לסיום העונה ובכך לא היה מבקיע גול עצמי ופוגע בקבוצתו שלו, גם מר איזי לא נקי בסיפור זה. סיום צורם (כנראה) לדרכו של בכר בקבוצה הצפונית לאחר שעשה עבודה מדהימה, חבל חבל חבל. ואם בכר יישאר בסופו של דבר לעוד עונה בק"ש (לא תלוש מהמציאות) אז כל מה שכתבתי מקבל עוד יותר משמעות של פיספוס.

ונחזור לחיפה - מי שבסופו של משחק שקול עם החמצות רבות ליד 2 השערים, עשה את ההבדל הוא לא אחר מיוסי בניון, כן אותו בניון שרבים בחיפה ובכלל בספורט הישראלי כולל בתקשורת הספידו אותו והצביעו עליו כאשם העיקרי בכישלון הקבוצה השנה, עיקר הטענות כלפי יוסי הן שאינו הצליח לסחוב ולהנהיג את השחקנים במגרש ליכולת שהם מסוגלים אליה, לא הצליח להבקיע, לבשל במספרים שהורגלנו ממנו באירופה ולסחוף ולנצח משחקים, אותו בניון שאני שיבחתי כאן בטור שלי לפני שבועיים, שיבחתי אותו על היותו ספורטאי ואדם אחר, שונה בנוף הכדורגלנים שלנו בארץ ואתמול (כמו שבוע שעבר) יוסי הוכיח שאינו שכח לשחק כדורגל ושעדיין מוקדם להספיד אותו, וגרם להמון אנשים לאכול את הכובע, ניתן לאמר ש 2 השערים של יוסי, בשבוע שעבר גול הניצחון מול נתניה ואמש גול הניצחון על ק"ש (שמפסידה רק פעמיים בביתה בשנתיים האחרונות) בעצם הביאו את חיפה למצב שהשתלבות בפלייאוף העליון מצוי בידייה (או ברגלייה ) מצב שלפני שבועיים היה נראה רחוק ובלתי אפשרי, אין ספק שהחיזוק ששחר ביצע בינואר שיפר את יכולת הקבוצה ללא היכר !!! זו חיפה אחרת לגמריי, תענוג לראות את הקבוצה רצה, תוקפת, מוכשרת והכי חשוב... מנצחת ועוד במאני טיים, ללא ספק הנסיון וקור הרוח של בניון הענק סייעו במשימה ובהצלת העונה בעצם.
"יוסי יוסי ילד שלי מוצלח", כמה טוב שבאת הביתה....
איני רואה תסריט שבו מכבי חיפה תבעט בדלי שאותו מילאה בעצמה, ולא תנצח את הפועל בדרבי לוהט שיתקיים בשבת הקרובה, לא נשכח שעבור הפועל זהו משחק קריטי ביותר שכן הקבוצה בסכנת ירידת ליגה וחייבת לצבור נ"ק לקראת המאבקים בפלייאוף התחתון. איזה דרבי לוהט צפוי לנו בשבת... ואוו ואוו ואווו.

אסיים את הטור בהארה ובהבעת צער על מעשה מגעיל שביצעו אמש אוהדי הירוקים,
(לפני הכל גילוי נאות - אני נמנה מאוהדיה השרופים של בני יהודה).
אוהדי חיפה תלו שלט ספק ברצינות ספק בציניות. על השלט נכתב - "רפי, תצליח בכל אשר תלך", למי שאינו יודע, אזכיר שמדובר ברפי דהן שחקנה של בני יהודה שנפגע קשות ע"י רובן ראיוס החיפאי בתיקול חריג בעוצמתו בעיצומו של משחק הליגה בין הקבוצות בעונה שעברה, כתוצאה מהפגיעה הקשה, רפי נותח ברגלו וכיום מתהלך על קביים לאחר שישב על כסא גלגלים כחצי שנה, וכיום שנה לאחר הפגיעה עדיין צולע ובעצם שבוע שעבר התבשר ע"י רופאיו שאינו יכול לשוב יותר לשחק כדורגל, איזה כאב גדול, ובכך סיים את הקריירה הקצרה שלו, (מדובר בשחקן צעיר וכישרוני שגדל במכבי ת"א). עקב החלטת הרופאים, החליט דהן לתבוע את ראיוס ואת מכבי חיפה בפיצויים בסך מיליון ש"ח. וכתגובה לכך הניפו אמש האוהדים של חיפה את השלט הנ"ל. כאוהד כדורגל בכלל ובפרט של בני יהודה כאב לי מאוד לראות את השלט אך יחד עם זאת אני יודע שמדובר בקומץ של אנשים טיפשים וחסרי רגש, אין לי ספק שרוב אוהדי חיפה, מצדיקים את תביעתו של רפי ומגנים את ראיוס על מעשהו הקשה.בקרב אוהדי בני יהודה יש הסבר מאוד פשוט לעונה הנוראית שחיפה עוברת, הם טוענים שעקב המעשה של ראיוס הם עשו כישוף לקבוצה מהכרמל ולא מיקרי שהקבוצה נכשלה בגדול השנה ומה עוד שבני יהודה בעונה חלומית (אם כי ללא רפי ) ודורסת כל קבוצה בליגה הלאומית ובדרך חזרה לליגת העל, בקרוב טור מיוחד לרגל סיום הליגה הלאומית וחזרתה של הקבוצה מהשכונה לליגת העל, ( בינתיים השמפניות בשכונת התקווה נכנסו למקרר....... )

עד כאן להיום, בברכת שבוע של ספורט משובך

שלכם,

דודי חזקי.

קנייזבה עם שתי המדליסטיות האחרות (צילום: רויטרס) השלט של אוהדי מכבי חיפה (צילום: סוכנות ג'יני) דפי דהן לא סולח - צילום:  יוסי זליגר עוד שער ניצחון גדול שלו. בניון (צילום: סוכנות ג'יני)

אולי יעניין אותך גם