INkarmiel כל העסקים בכרמיאל במקום אחד מוצגים בהתאם לדרוגים שלכם

כן לספורט ולא לאלימות! הטור השבועי של דודי חזקי

אלי טביב בבית המשפט. צילום: דני מרון, אתר NRG

שלשום בלילה נחצו כל הקווים האדומים, בשעת לילה מאוחרת בסמוך לביתו הפרטי בכפר שמריהו נורה בעליה של קבוצת הכדורגל בית"ר י"ם - מר אלי טביב (בעל עסקים במיאמי) ע"י 2 מתנקשים רכובים על קטנוע, התוקפים ירו מ"ס כדורים מטווח 0 לעבר גופו של טביב כשזה בדיוק נכנס לריכבו הפרטי ובדרך נס ניצל ממוות ואף נפצע קל בלבד כתוצאה משיפשוף בכתף מאחד הכדורים, מזל גדול או חוסר מקצועיות של המבקשים לחסלו, אם תרצו... בכל אופן מה שחשוב שטביב ניצל ממוות ודאי !!!


מקרה זה הינו חמור ביותר ומצטרף לשורה ארוכה מאוד של מעשי אלימות שאנו עדים להם בחודשים האחרונים.
יש לציין שאותו טביב, הורשע רק אתמול (יממה לאחר נסיון ההתנקשות) בבית המשפט בגין עבירת תקיפה של נער בארוע אחר לגמרי מלפני כחצי שנה ונגזר עליו דין קשה של חצי שנת מאסר בפועל !!! אך לטביב כנראה עורכי דין טובים שהצליחו להמיר את העונש הקשה לחצי שנת עבודות שירות וקנס כספי (במקום מאסר בפועל כאמור....).

מקרי האלימות בכדורגל מקבלים באופן טבעי כותרות שכן זהו הענף הפופולרי ביותר בארץ, אך לצערינו גם על ענפי ספורט אחרים האלימות אינה פוסחת ומדובר במחלה קשה ורחבה בקרב כל מקום במדינה ולא רק בספורט.

(לדוגמא : סרטון השוקולד בטיסה , תקיפת צוות מלונאים ע"י אורחי מלון שלא קיבלו את מבוקשם, תקיפת צוות רפואי בבתי החולים ע"י משפחות של חולים וכו .. וכו .. ) אכן נושא כאוב ומעציב !!!
אני רואה את הספורט קודם כל בהיבט של חינוך ותרבות, הרבה לפני תוצאות והישגים ספורטיבים, קשה לי העובדה שהאלימות פוגעת פגיעה אנושה במה שבאמת הספורט צריך ואמור לייצג.
ארוע מעין זה של ירי על אדם שקשור בספורט, חייב להדליק פרוזקטור אדום ובוהק בקרב קברניטי הכדורגל, אם זה ההתאחדות, המנהלת או אפילו משרד החינוך התרבות והספורט (שבראשו עומדת השרה לימור לבנת שלדעתי עושה עבודה נהדרת !!!)
הייתכן שאדם מורשע, כלומר עבריין יוכל לשמש כבעלים של קבוצת ספורט ???
האין בכך טעם לפגם ???

מה יאמר לעצמו אוהד כדורגל מן השורה נוכח התנהגות עבריינית של בעלי קבוצתו ??? אוליי גם לי מותר ? אם הוא עשה ככה וככה אולי לי מותר רק לזרוק משהו ? או רק להעיר הערה גזענית ?
מייד בתום הארוע עוד בהיותו בבית החולים מיהר טביב להודיע לכלל אמצעי התקשורת שהוא בטוח שהתוקפים שניסו לקחת את חייו הם מעולם הכדורגל שכן אין לו אויבים כלל וכלל בחייו הפרטיים והעיסקיים, הלא כן מר טביב ??? אתה בטוח ??? מי ירצה לפגוע בך מהכדורגל... אוהדי ביתר, הפועל ת"א ? או אולי הפועל כ"ס שפעם היית בעליה ??? אולי תשפוך קצת אור על העובדות שגם אנחנו נדע את האמת ? או עזוב אותנו... לפחות למשטרה תספר כל מה שאתה יודע ולא רק בכלליות שאין לך אוייבים בכלל.

מדוע איננו שומעים בעיות בקרב בעלים אחרים כגון : יעקב שחר, אלונה ברקת, איזי שירצקי, משה דמאיו ??? גם להם עסקים ענפים וגם הם בעלים של קבוצות וזאת במשך שנים ארוכות כשידיהם נקיות כפיים, מדוע רק איתך יש בעיות בתדירות גבוהה ? היש עשן בלי אש ?

אני מצפה מכל מקבלי ההחלטות בכדורגל ובכלל בספורט להתעורר ולהרים את הכפפה.
לחוקק ולעשות סדר במי רשאי ומי לא לנהל ולהיות בעלים של קבוצת ספורט.
אני בדיעה שכל ארגון שיש בו בעיות צריך להתחיל להיות מטופל מלמעלה כלפי מטה. ("הדג מסריח מהראש").
כמוכן דרוש תיקון רציני בכל נושא הענישה בקרב מקרי האלימות, ייתכן שבבית הדין לכדורגל יושבים אנשים מנותקים שאין להם קשר לכדורגל, אחרת איך ניתן להסביר עונש הפחתת נקודות ל 2 קבוצות בגין פריצה של אוהד למגרש (עבירה פלילית) ונסיון תקיפה של שחקן ???

כמובן שאני מדבר על ארועי הדרבי התל אביבי המפורסם שארעו לפני כחודשיים והשחקן המותקף (ערן זהבי) מקבל אדום והרחקה מ 2 משחקים ??? (בלי קשר טעות גדולה של שופט המשחק).
כיום בעידן טכנולוגי מתקדם ביותר והימצאות של מצלמות אבטחה כמעט בכל מקום אני מצפה מהמשטרה לתפוס את העבריינים שבאים לכדורגל (וקוראים לעצמם אוהדים, מה שהם לא). ולהעניש בחומרה הרבה ביותר שהחוק מאפשר, כגון הרחקה לצמיתות מהמגרשים, מאסר בפועל וקנסות כספיים כבדים, רק כך נוכל להתקדם ולנקות את הענף עליו אנו יושבים במקום לכרות אותו ולחסלו.

אני מאחל לכולנו שבימים הקרובים אם נשמע קולות ירי זה יהיה רק מקפצונים של פורים, שיהיה חג שמייח ומבדח, וימים שמחים עם ספורט נקי מאלימות, אמן !!!!!

אלי טביב בבית המשפט. צילום: דני מרון, אתר NRG השלכת רימון עשן למגרש, צילום: עמי שומן, וואלה ספורט
לימור לבנת שרת התרבות והספורט  


אולי יעניין אותך גם