INkarmiel כל העסקים בכרמיאל במקום אחד מוצגים בהתאם לדרוגים שלכם

"אני רואה ירוק בעיניים והלב מתמלא גאווה" - הטור השבועי של דודי חזקי

"אני רואה ירוק בעיניים והלב מתמלא גאווה" - הטור השבועי של דודי חזקי
מילים אלו שבכותרת הלחין הגאון המוסיקלי  - עוזי חיטמן ז"ל לכבוד האליפות של הירוקים בעונת המשחקים 1993/4. במשך 21 מחזורים , מתחילת העונה הנוכחית, אף אוהד ירוק לא יכל להעלות על דל שפתיו את מילות השיר היפה והמרגש הזה.


האליפות ברחה מזמן, הגביע התעופף לו לפני שבועיים בהדחה אכזרית בבעיטות הכרעה מ 11 מטר נגד ק"ש ואפילו מקום באירופה בקושי נראה באופק, מה שכן נראה קרוב לצערם של הירוקים הוא דווקא הקו האדום המוביל לירידת ליגה.
אבל שלשום, לאחר ניצחון ענק 5:0 על הקבוצה הבלתי יציבה מאשדוד, תצוגה מרשימה של שכטר הסקורר, עטר הפעלתן, בניון שרקד על המגרש, כל אוהד יכול לשיר את השיר ולהתרגש אבל בטח שלא להסתנוור... הדרך מכאן ועד לחיפה שכולנו מכירים וזוכרים מהעבר עוד ארוכה ובהזדמנות זו הרשו לי לצנן את ההתלהבות, עדיין מדובר במשחק בודד שלא בטוח מבשר על העתיד.

כמו שאתם זוכרים, הבטחתי בטור הקודם שאכתוב בקרוב טור על מצבה העגום של מכבי חיפה ואפילו ניצחון גדול זה בשבת לא יפריע לי לעשות כן...
מכבי חיפה היא הקבוצה שעשתה את הרכש המשמעותי ביותר מבין כל קבוצות ליגת העל (כמתבקש כמובן) בחלון ההעברות הנוכחי בינואר היא צירפה לא פחות מ 4 שחקנים : הבלם פאס (מסכנין), הקשר קאמארה שהיה מועמד לטוטנהאם האנגלית ואת שני החלוצים שלנו מצרפת - איתי שכטר מנאנט ואלירן עטר מריימס, תוספת כח רצינית ביותר !!!! ללא ספק. יעקב שחר פותח (שוב) את הכיס גם כדי להציל ולו במשהו מכבוד הקבוצה כבר השנה וחלילה לא לרדת ליגה, אבל בעיקר יש כאן מחשבה לתווך הארוך וגם שחר מבין שחייבים להתחיל לבנות בחיפה את העונה הבאה כראוי !!!

לחיפה לא היתה ברירה אלה להתחזק , לאחר פתיחת עונה זוועתית וחולשה בלתי מובנת במירב המשחקים מתחילת העונה, הפסדים בסמי עופר המפואר (שדווקא בעונת הפתיחה שלו חווה כל כך הרבה כשלונות במקום ניצחונות), יכולת חלשה להחריד בכל מערכי הקבוצה למעט השוער הנהדר ולדימיר סטויקוביץ שבלעדיו אני באמת לא רוצה לחשוב לאיזה שפל נוסף היתה מגיעה הקבוצה מהכרמל.

עד לחיזוק שהגיע בינואר ראינו מחיפה בעיקר כלום ושום דבר, לאחר הרבה רעש וצלצולים טרום העונה, סמי עופר החדש, יוסי בניון שחוזר הביתה לאחר הצלחה מטורפת באירופה (שיחק בין היתר בסנטנדר, ווסטהאם, ליברפול, צלסי וארסנל) וואוווו איזה רקורד !!! תוסיפו לכל זה שיווק מדהים תוך כדי ניהול כמו שרק חיפה יודעת וכראיה לכך מכירת 18000 מנויים שזה שיא של כל הזמנים בכלל בארץ !!!!!!!! הישג נהדר לכשעצמו ובכך מעצים עוד יותר את כשלון הקבוצה השנה.
אם אפשר להצביע על משהו חיובי בכל זאת בעונה הארורה הזו של חיפה אז זה ללא ספק הקהל הירוק שלמרות כל העלבונות וההפסדים הצורמים גם במשחקי חוץ אבל בעיקר בבית לעיני קהל של 30000 פעם אחר פעם, הפסד ועוד הפסד, האוהדים מגיעים לשיר ולעודד באופן מעורר השראה והתפעלות!!! אני לא חושב שיש עוד קבוצה (בארץ לפחות) שאחרי 21 מחזורים מאכזבים יביאו 6000 אוהדים למשחק רדיוס בבלומפילד נגד קבוצה חלשה כאשדוד (יסלחו לי האשדודים אבל שלשום נראו כמו 11 קונוסים על המגרש).

לאדון שחר היקר, הבעלים שבאמת משקיע ממיטב כספו כבר 23 שנה רציתי רק לאמר שעם כל הכעס והתסכול שלו מאיך שקבוצתו נראית, האחרונים שהוא היה צריך לצאת נגדם הם האוהדים, שחר התבטא בחריפות נגד האוהדים על כך "שהעיזו" להביע את אכזבתם מהקבוצה ואמר להם "תשתקו, אני לא מבזבז את כספכם אלה את כספי שלי" אדון שחר, האוהדים היו הרבה לפניך ויהיו גם עוד הרבה אחריך !!! אוהד של קבוצה אוהד אותה מיום שנולד ועד יומו האחרון, משקיע ממיטב כספו למנוי, למשחקים, לנסיעות, לאוכל לכייף לילדים, לדעתי שחר חייב להתנצל בפני האוהדים הנפלאים שלו !!! (למי שחשב אז לא. אני לא אוהד של מכבי חיפה). אני בטוח ששחר פלט דברים אלו ברגע של עצבים ולאחר עוד תצוגת נפל של קבוצתו אז ניתן לסלוח לו כי באמת מדובר באיש חכם וחיובי, שיתרונותיו בוודאי עולים על חסרונותיו. איש גדול וטוב לכדורגל הישראלי והלוואי שיהיו לנו עוד בעלי קבוצה כמוהו.

מכבי חיפה היתה צריכה להיראות על המגרש הרבה יותר טוב גם ללא החיזוק שהגיע בינואר.
עם סגל שחקנים שלפחות על הנייר היה מבטיח: בניון, אבוחצירא, עמשה, תורגמן, ראיוס, עידן ורד, אביחי ידין, בוקולי המנוסה, טווטחה, אלעד גבאי !!!! השחקנים הטובים בארץ !!! עם תקציב של מעל 80 מיליון שח !!! פשוט לא מובן איך אוסף שחקנים כה מוכשר לא הצליח להתחבר, בסביבות המחזור ה 15 שחר התייאש והחליט להראות למאמן סטנוייביץ את הדרך החוצה והביא במקומו את שחקן העבר של הקבוצה - מרקו בלבול (כוכב ירוק שזכה עם חיפה באליפויות וגביעים, אחד הסמלים של חיפה ללא ספק) אך גם שינוי בעמדת המאמן לא הוכיח את עצמו והקבוצה ממשיכה לקרטע... ואז סוף סוף הגיע ינואר ועימו חלון ההעברות שבו הוחלט על שחרורם של החלוצים תורגמן ואבוחצירא ששילמו את מחיר הכישלון ובמקומם מגיעים הליגיונרים מצרפת - עטר ושכטר !!!

בשבת האחרונה סוף סוף ראינו מחיפה ניצוצות של כדורגל חיובי ושובה לעין, השחקנים בעמדותיהם, כל שחקן יודע מה מוטל עליו, השחקנים קרובים אחד לשני, צירופי מסירות ודריבלים, ראיית משחק והכי חשוב סוף סוף משחק התקפי לכל הרוחות!!! בהרבה משחקים עד כה כנראה בגלל הלחץ שהקבוצה היתה שרוייה בו, השחקנים נעו עם משקולות על הרגליים ולא הצליחו בפעולות הפשוטות ביותר ולכן הם התגוננו וספגו ללא יכולת להתקיף ולהשוות ועל כן כל ההפסדים. סוף סוף ראינו את בניון משוחרר שממש רקד על המגרש, כנראה נוכחותם של עטר ושכטר הטיבו עמו והצליח לבשל פעמיים (אחד לשכטר ואחד לעזרא) ואיזה פעלתן עטר , כל נגיעה שלו בכדור היא אומנות , תענוג לראות את השחקן המוכשר הזה מתנהל עם הכדור ושכטר חד כמו שחלוץ צריך להיות, מחצי ההזדמנות הראשונה כבש כבר בדקה השמינית והפך את המשחק לקל יותר עבור קבוצתו כבר מהפתיחה. גם לחן עזרא מגיעה התיחסות - 2 שערים ובישול לבחור, משחק מצויין שלו. יש למה לצפות... ויש לאוהדים ולשחר הרבה סיבות לאופטימיות אם כי ... כפי שציינתי בתחילה, אל לקבוצה להסתנוור מהניצחון.
על מקום בפלייאוף מתמודדות עם חיפה לא פחות מ 9 קבוצות !!! כל מרכז הטבלה והתחתית (למעט עכו וה. פ"ת) ועל כן הם צריכים לעבוד קשה מאוד ולקחת 9 נק מתוך ה 12 הקרובות כדי להבטיח פלייאוף עליון - משימה לא פשוטה כלל וכלל, ולאמר את האמת ? חיפה לא תלויה כרגע בעצמה. גם לאחר הניצחון הזה חיפה רחוקה רק 6 נ"ק מהקו האדום שממנו נושרים ללאומית ולא באמת כדאי לה להיקלע למלחמות הפלייאוף עם קבוצות מנוסות ממנה במעמד מפוקפק זה. חיפה רגילה לקרבות צמרת ובטח לא לקרבות תחתית. הולך להיות חם חם חם...
מה נותר לחיפה עד תום העונה הסדירה ?????

23/2 - הפועל ת"א בבלומפילד !!! משחק מפתח.
2/3 - נתניה בבית.
8/3 - ק"ש בחוץ.
14/3 - הפועל חיפה בסמי עופר (כביתית).

את סיום הטור אני רוצה להקדיש לאחד מכוכבי הכדורגל שלנו בכל הזמנים - יוסי בניון !!!
רבים השנה מותחים ביקורת על יכולתו הפושרת למדי של בניון, העדינים יאמרו שהוא בינוני והתקיפים יותר יאמרו שהוא גרוע ועדיף שיפרוש כי הוא מבזה את עצמו.
אז נכון. גם אני חושב שבניון לא ציפה לעונה כה חלשה שלו ושל קבוצתו, הקבוצה נקלעה למצב מביך ולא רצוי העונה הזו ולבניון חלק לא קטן בכך אך בואו לא נשכח שהוא חווה פציעה ממש בסמוך לפתיחת העונה ואף החמיר אותה כשחזר מהר מדיי לשחק (כדי לעזור לקבוצה שנראתה רע בלעדיו) ובמקום להיעדר חודש הוא נעדר לכמעט 4 חודשים !!! אבל רבותיי, "הילד", "היהלום" לא שכח לשחק וראינו זאת בשבת האחרונה וגם להזכירכם גם בעוד מ"ס משחקים במהלך העונה אם כי ללא המספרים שציפו ממנו (נכון להיום רק שער בודד ו 4 בישולים).
אבל למה אני אומר שבניון ענק ??? אני אספר לכם, מבחינתי שחקן גדול זה לא רק מספרים, גולים ובישולים וגם לא רק יכולת והשקעה במגרש (מה שיש לבניון בכמויות), אלה באופי, בהתנהלות, בהתנהגות ובמנהיגות.
למשחק שמינית גמר גביע המדינה נגד קרית שמונה בסמי עופר לפני כשבועיים, נסעתי עם בני דביר (בן 9 ואוהד הירוקים) ועם עוד חברים טובים אוהדי חיפה שרופים. היה משחק פושר למדיי, איצטדיון חצי ריק (15000) , 0:0 ב 90 דקות , 1:1 כעבור 120 דק (2 פנדלים שלא היו) ו ..... הפסד צורם בפנדלים וזאת לאחר שק"ש החמיצו ראשונים !!! מאכזב זו מילה עדינה תאמינו לי .... ואז, הקהל יוצא בהמוניו, מתוסכל ועצוב (וגם עצבני ובצדק) ובזמן ששחקני ק"ש חוגגים על כר הדשא ורצים לקהל הקטן שלהם שהגיע מהצפון, שחקני חיפה רצים לחדר ההלבשה חפויי ראש ומבויישים.... חוץ משחקן אחד, שחקן אחד נשאר על כר הדשא, לשחקן הזה קוראים יוסי בניון. שעובר יציע יציע, מוחא כפיים למעט הקהל שאט אט ממשיך לצאת ואומר תודה לכוווולם וזאת על אף שלא מעט אוהדים גם מקללים אותו וצועקים לו לפרוש !!! אני, כמעט דומע מהתרגשות (אתם יודעים שאני חולה על ספורט וכדורגל ומה שמסביב לו), מביט ביוסי בהערצה ואף יורד עד אליו לספסלים ביציע שהכי קרובים לדשא ואומר לו : "יוסי - אתה גדול אני אוהב אותך". דביר שואל אותי אבא, למה אומרים לו לפרוש ? הוא הכי טוב בחיפה למרות שהפסידו, לא יפה הוא מוחא להם כפיים והם מקללים ?, הוא ענק. הוא מנהיג.
כן כן.... גם ילד בן 9 מבין שלהיות כדורגלן ובכלל ספורטאי גדול, זה מעבר ללהיות סקורר ובשלן ושחקן מצויין, אלה לדעת גם להפסיד וגם בימים הקשים ביותר לדעת להרים ראש ולהיות ווינר. ווינר בהתנהגות .
בניון בהתנהגותו חינך את הבן שלי מיהוא ספורטאי אמיתי. מותר וצריך לדעת להפסיד. אחרי הכל מדובר ב "טרגדיה ספורטיבית" ולא חלילה טרגדיה נוראה אחרת, למרות שהדחה מגביע הינה אסון בקרב אוהד שרוף כל שכן כשמדובר בקבוצה עם מסורת וזכיות רבות בעבר כמכבי חיפה.

יצא לי לשמוע אתמול ראיון שהעניק בניון לאחת מתכניות הספורט ברדיו, אהבתי לשמוע שהוא לא יוצא מגידרו אחרי הניצחון בשבת, עם רגליים על הקרקע והרבה ביטחון אך גם מבין ומודה שנכשל השנה יחד עם קבוצתו ושיש הרבה עבודה להחזיר לאוהדים את הצבע הירוק ללחיים, בניון בישר ששנה הבאה הוא מעוניין להמשיך לשחק ורק בעוד שנתיים יש לו סיכום עם שחר שכנראה הוא יקבל תפקיד בכיר בהנהלת המועדון .
מכאן אני רוצה לאחל לחיפה הרבה הצלחה, הכדורגל הישראלי זקוק לחיפה הישנה והטובה של פעם, הלוואי ...
עד כאן להיום ....
המשך שבוע טוב לכם.
דודייוסי בניון: צילום:  אדריאן הרבשטיין, וואלה ספורט יעקב שחר, צליום: ויקיפדיה איצטדיון סמי עופר, צילום: איתי צורף, ויקיפדיה אוהדי מכבי חיפה

אולי יעניין אותך גם