INkarmiel כל העסקים בכרמיאל במקום אחד מוצגים בהתאם לדרוגים שלכם

טניס מעולם אחר - תחרות הגראנד סלאם הראשונה של שנת 2015 - הטור השבועי של דודי חזקי

טניס מעולם אחר - תחרות הגראנד סלאם הראשונה של שנת 2015 - הטור השבועי של דודי חזקי
בימים אלה מתקיימת באוסטרליה תחרות הגראנד סלאם הראשונה של שנת 2015 .

הגראנד סלאם הינה תחרות הטניס היוקרתית ביותר בסבב התחרויות העולמי והיא מחולקת ל 4 : ווימבלדון , ארה"ב , הרולאן גארוס (פאריז) וכמובן אליפות אוסטרליה הפתוחה .
בתווך בין תחרויות אלה מתקיימות כל השנה תחרויות נוספות חלקן נחשבות חשובות יותר וחלקן חשובות פחות , השתתפות והצלחה בתחרויות הנל מקנות נק דירוג המשנות כל העת את מיקום הטניסאים בטבלת ה ATP .

חשיבות אליפות אוסטרליה היא מכרעת שכן היא בעצם יריית הפתיחה של כל עונת טניס וסך הפרסים הכספיים בה הינו גבוהה ביותר - כ30 מיליון דולר סכ"ה ( מתוכם 3 מיליון דולרים לזוכה בטורניר !!! ) כל ניצחון מהמוקדמות דרך הסיבובים הראשונים ועד לשלבים הגבוהים מקנה נק שיכולות לקדם את הטניסאים במעלה הדירוג , מדובר כמובן ביוקרה ומעמד ובנוסף לכך מקנה גם רווח כספי לא מבוטל ככל שהניצחון מושג בשלבים הגבוהים ... סכום הרווח גדל . (לדוגמא ניצחון של דודי סלע בסיבוב הראשון הקנה לו רווח נאה בסך 37500 דולר ).

בתחרות השנה הפייבוריטים להגיע לשלבים האחרונים הינם כמובן המדורגים הראשונים בעולם :
 1. נובאק גוקוביץ הסרבי בן 27.
 2. רוגר פדרר השוייצרי בן 33.
 3. רפאל נדל הספרדי בן 28.
 4. סטן וורניקה השוייצרי בן 29.
 5. קי נישיקורי היפני בן 25.
 6. אנדי מארי הבריטי בן 27.
 7. תומס ברדריך הצכי בן 29.
 8. מילוש ראוניק הקנדי בן 24.

כרגע , בזמן כתיבת הטור התחרות הגיע לשלב רבעי הגמר ( 8 האחרונים ) כל המדורגים שמניתי כאן למעלה עלו בעצם חוץ מהמדורג שני בעולם - רוגר פדרר שנקלע ליום רע והפסיד בשמינית הגמר לסאפי האיטלקי בן ה30 , המשחק הוכרע ב 4 מערכות (3:1) כאשר 2 מערכות הוכרעו בשובר שוויון דרמטי . הדחה מפתיעה ביותר !!!!!
סאפי בעצמו הפסיד בשמינית הגמר לאוסטרלי הצעיר והמוכשר ניק קריגוס האוסטרלי בן 19 שהישג זה הציב אותו כשחקן השני בהיסטוריה שעולה לרבע גמר שני ברציפות בגראנד סלאם עוד לפני גיל 20 !!!!! הישג יוצא דופן ( רק רוגר פדרר קבע הישג זה בעבר) ועוד יותר מרגש שזה קורה לו על אדמת מולדתו - אוסטרליה לעיניי הקהל הביתי שדוחף ומעודד אותו !!
ברבע הגמר מחכה לניק מפגש קשה ביותר מול אנדי מארי הבריטי שמדורג 6 בעולם !!! מפגש מרתק ומעניין .
שאר משחקי רבעי הגמר :
ברדריך - נאדאל .
וורוניקה - נישיקורי .
גוקוביץ - ראוניק .

בגזרת הנשים הסיפור שונה לחלוטין !!! הרבה מדורגות לא הצליחו לעלות לשלבים הגבוהים והודחו ע"י טניסאיות צעירות ומוכשרות שמדורגות מתחתיהן ...
דירוג הנשים נקרא - WTA והוא נראה כך :
 1. סרינה וויליאמס.
 2. מריה שראפובה.
 3. סימונה האלפ.
 4. פטרה קביטובה.
 5. אנה איבנוביץ.
 6. אגנסה רדנסקה.
 7. אגין בושארד.
 8. קרולינה ווזניאקי.

מתוך 8 המדורגות עלו לרבע הגמר (8 האחרונות בטורניר) רק 4 !!!
-) ווזניאקי הודחה כבר בסיבוב השני 2:0 חלק וקל ע"י אזרנקה (44 בעולם) . הפתעה ענקית .
-) קביטובה (4) הודחה במשחק פשוט מדהים למדורגת 35 בעולם קיס האמריקאית המוכשרת !! אני צופה לה עתיד מזהיר , מדובר בטניסאית מעולה שבוודאי נשמע עליה יותר בקרוב מאוד , היא תגיע רחוק שימו לב אליה .... קיס מדיסון בת 20 מארה"ב !!!!!! משחקי רבעי הגמר בנשים :
מקרובה - סימונה .
בושארד - שרפובה .
קיס - ונוס וויליאמס (משחק בין מדורגת 35 למדורגת 18 ) !!! משחק מסקרן ביותר !!!
סרינה - וולביקובה .

ובמבט על הטורניר מהזוית הישראלית :

1- יוליה גלושקו בת 25 המדורגת 154 בעולם (79 הוא דירוג השיא שלה) והיא אלופת ישראל 4 פעמים !! כולל 2014 (ניצחון על שחר פאר בגמר) . הודחה מהטורניר כבר בבמוקדמות .

2- שחר פאר בת 28 המדורגת 117 בעולם (11 הוא דירוג השיא שלה) , איכזבה כאשר לראשונה מ 2005 היא לא נכנסה אפילו לסיבוב הראשון והודחה במוקדמות עי המדורגת 137 בעולם במשחק מותח וצמוד !!! אכזבה גדולה . יומיים לאחר ההדחה שחר שיחקה במשחק הזוגות בטורניר ונפצעה , ייתכן ופציעה זו תגרום להיעדרות מטורניר הפדרציה בעוד כשבועיים !! מדובר במכה אנושה וכואבת לנבחרת ישראל בטניס הנשים !!

3- את הכבוד הגדול בטורניר הביא לנו דודי סלע בן ה-30 , כיום 105 בעולם . בשיאו הגיע למקום ה 29 העולם (שלישי בכל הזמנים ...לפניו דורגו שלמה גליקשטין במקום ה 22 בעולם ועמוס מנסדורף היה מדורג בשיאו במקום ה 18 בעולם !!! ) .
סלע הוא אלוף ישראל כמובן ושחקן נבחרת הדייויס .
דודי הגיע לטורניר לאחר ירידה ביכולתו (מעבר לשיאו) , ללא יותר מדי יומרות אך עם מוטיבציה ורצון לנסות ולהתקדם ע"מ להתקדם קצת בדירוג העולמי ולצד זה גם להרוויח כסף טוב מניצחונות .
ההגרלה זימנה לדודי בסיבוב הראשון את יאן שטרוף הגרמני (54 בעולם) , דודי ניצח 3:2 במשחק הירואי ועם הרבה ריכוז ורמת טניס גבוהה ביותר .
בסיבוב השני פגש את לוקש רוסול הצכי המדורג 30 בעולם !!! סלע עלה לשחק בידיעה שאם ינצח ישחק בשלב הבא מול לא אחר מאשר המדורג 3 בעולם - רפאל נאדאל הספרדי !!! כנראה שעובדה זו נתנה רוח גבית לדודי ששיחק פשוט נפלא והצליח לגבור על יריב מוכשר ועיקש המדורג 70 מקומות מעליו !!! 3:1 דודי ניצח והשווה את הישג השיא שלו במלבורן !!!
נאדל שהגיע לטורניר לאחר החלמה מניתוח אפנדציט התקשה מאוד בסיבוב הקודם וניצח בקושי יריב נחות , עובדה זו הגבירה את המוטיבציה והצפיות לניצחון סנסציוני על 3 בעולם ,
אך המשחק החל בניצחונות קלים ביותר של הספרדי , 2:0 במערכות מהיר וקל תוך כדי שדודי לא מצליח להציג את הטניס הנהדר שלו שהוכיח לנו שיש לו רק לפני יומיים שלושה .
ואז הגיעה המערכה השלישית , דודי הגיע אחר , דודי נחוש מצליח לעלות ל 1:0 במשחקונים וכאן הקהל המקומי שאג ועודד את סלע שבעצמו השתחווה לקהל והודה לו על התמיכה , זה היה מחזה מדהים ומרגש . אל נשכח שהמשחק הוגדר כמשחק המרכזי של אותו יום והתקיים באיצטדיון המרכזי לעיני אלפים רבים ומיליונים בבתים !! מעמד מכובד שכל טניסאי חולם להגיע אליו !! פשוט חלום שמתגשם !!! המערכה השלישית נותרה צודה עד סופה ובמצב של 5:5 במשחקונים ולראשונה במערכה זו דודי נשבר והפסיד את 2 המשחקונים 7:5 לפנומן הספרדי ו 3:0 במערכות . דודי הוכיח לנו שהוא קורץ מחומר אחר מחומר שממנו עשויים כוכבים !!! למרות ההפסד הצורם דודי מסיים את התחרות בצורה מכובדת בהחלט ועם המון תקווה לשנת טניס מוצלחת !! כל הכבוד דודי !!!

4 - יוני ארליך , בטורניר הזוגות נאלץ למצוא פרטנר חדש שכן שותפו הקבוע זה שנים רבות - אנדי רם שהודיע לאחרונה על פרישה ממשחק פעיל .
אנדיוני היו שחקני זוגות מוכשרים ביותר עם הרבה הצלחות ונצחונות (מקום 5 בעולם בשיאם ) והשגים גם בטורנירי גראנד סלאם השונים כולל זכיה בטורניר אוסטרליה הפתוחה בשנת 2008 !
יוני ושותפו החדש ניצחו 2 משחקים בקלות ובסיבוב השלישי ניצחו את המדורגים 9 בטורניר - 2:0 במשחק מדהים ובכך עלו לשמינית הגמר ובשלב זה הם כבר נכנעו וסיימו טורניר מוצלח מאוד מבחינתם .

הסיבה שאני כל כך אוהב את משחק הטניס היא שבניגוד לכדורגל / או בכלל בניגוד לכל תחרות קבוצתית שבטניס מעבר לכישרון וליכולות הפיזיות והמקצועיות מתלווה ואף יותר חשוב מכל דבר אחר זה הקטע המנטלי, חשוב מאוד עניין הריכוז והיכולת לעמוד מול טובים ממך (או שווים לך) ולהגיב במהירות למהלכים במשחק .
כולנו מכירים את הקלישאה הידועה מעולם הכדורגל ש"הטבלה לא משקרת" ... מכירים ???
אז בטניס קלישאה זו היא נכונה עוד יותר ! מי שמדורג גבוהה הוא בהכרח מרוויח יותר,מנצח יותר ומצליח יוצר בתחרויות החשובות והנחשבות !
בכדורגל שחקן מוכשר ככל שיהיה , כדוגמת ליונל מסי בברצלונה הגדולה , מסי יכול להיות נהדר ובכושר שיא ובמשחק מדהים אך אם ברסה כקבוצה נקלעת ליום חלש אז עם כל הכבוד למסי .... המשחק יכול להסתיים ללא כיבוש כלומר 0:0 ובמקרה הגרוע יותר ייספגו ואף יפסידו . בטניס מדובר על מופע של בודד . מופע סולו . כל האחריות על כתפיו של אחד !! לכן הצד המנטלי הוא חשוב ביותר לעיתים אף יותר מהכישרון ורמת הטניס . תהיה טוב - תנצח . תהיה פחות טוב - תפסיד .

הטורניר לקראת סיומו ובשבוע הקרוב צפויים משחקים רבים וטובים כשרגע השיא יהיה ביום שבת , משחקי הגמר לנשים וגברים . אני ממליץ בחום לכל חובבי הספורט בכלל והטניס בפרט לצפות בהם . יש שידורים ישירים כל היום והלילה בערוץ 51 (יורוספוט) , תבלו .

בטור הבא כמובן שאעדכן בתוצאות הסיום ובזוכים ,
אז ביי ביי עד שבוע הבא,

אולי יעניין אותך גם