INkarmiel כל העסקים בכרמיאל במקום אחד מוצגים בהתאם לדרוגים שלכם

מיכל רוזנברג - "רזימפו " קבוצות לירידה במשקל שנותנות פיתרון מלא

בבלוג הזה תקבלו כלים בנושאי העצמה אישית , תזונה , כושר וטיפים לניהול אורח חיים בריא וירידה במשקל

רוצים לרדת במשקל או להפסיק לעשן? תופתעו לגלות מה המתכון להצלחה שלכם

פורסם על ידי ב in כללי
  • Font size: Larger Smaller
  • צפיות: 396
  • דווח על פוסט זה

רוצים לרדת במשקל או להפסיק לעשן? תופתעו לגלות מה המתכון להצלחה שלכם?

אהבה היא התשובה... מפתיע? מחקר חדש מסביר למה..


 

בין שהבטחתם לעצמכם להפסיק לעשן, לרזות או לעשות יותר פעילות גופנית

מחקר חדש מלמד שהסיכוי גדול בהרבה אם גם בן זוגכם יעשה את זה יחד אתכם.

אני מגלגל סיגריה, והיא לוקחת שאכטה. היא מכינה סלט נבטים ואני לוקח ביס. הסיגריה הורסת את הגוף, הנבטים בונים אותו. במובן מסויים, בין שני הקטבים האלה מתנהלים היחסים — בין החטאים המשותפים ליצירה והבנייה המשותפת . בנפש האדם וגם בזוגיות פועלים שני כוחות — הכוח הבונה והכוח ההורס. השאלה היא כיצד אפשר לרתום את הכוח הטוב והבונה כל הזמן לטובתנו? זה לא אומר שלא יהיו לנו חטאים אבל במינונים קטנים יותר. מחקר חדש מגלה לנו שאפשר..

החוקרים עקבו אחרי התנהגותם של 3,722 בני 50 פלוס באנגליה, זוגות ונשואים, בשלושה תחומים חשובים שקשים לביצוע : הפסקת עישון, פעילות גופנית והרזיה.

נמצא קשר בין צעד בכיוון הנכון של אחד מבני הזוג לשיפור משמעותי גם אצל הפרטנר. כך למשל בתחום הפסקת העישון, שנחשב קשה ויציב במיוחד למאמצי גמילה. שימו לב! 48% מהגברים שנשותיהם הפסיקו לעשן הצליחו בכך גם, לעומת 8% מאלה שנשותיהם המשיכו לעשן. הנתון לגבי הנשים דומה — 50 אחוזי הצלחה מרשימים מאוד בקרב אלה שבני זוגן הפסיקו לעשן, לעומת 8% בלבד אצל אלה שלא. לגבי הרזיה, הקריטריון היה 5% ירידה במשקל או יותר. מתברר ש–26% מהגברים שנשותיהם רזו, רזו גם הם, לעומת 10% כשהאישה לא רזתה. האחוזים בקרב נשים עומדים על 36% לעומת 15%, בהתאמה. באשר לפעילות גופנית עומדים האחוזים על כשני שלישים לעומת כרבע, לשני המינים — כלומר כשני שלישים מצליחים או מצליחות לאמץ שגרה של פעילות גופנית אם בן או בת הזוג מתחילים בכך גם. יצויין כי קריאה מדוקדקת של המחקר מעלה שלחוקרים לא היה ידוע האם היה מוביל ומובל או שהשינוי נעשה ביחד, אך העובדה היא שבין שני גלים של מחקר שההפרש ביניהם היה כמה שנים, הסיכוי לשינוי משותף היה גבוה יותר מהסיכוי שאחד מבני הזוג ישתנה לבדו לטובה..

האפקט החיובי של התנהגות בן הזוג נמצא גם בקרב בני 60 פלוס, שהחוקרים לא תלו בהם הרבה תקוות, ברוח הפתגם על הכלב הזקן והטריקים החדשים. \\\"לא היינו בטוחים שיהיה אפקט כזה גם בקרב זוגות שחיים זה עם זה זמן רב. היית חושב שהם כבר התקבעו באורחות חייהם\\\", אמרה לסי־אן־אן ג\\\'יין וורדל, אחת החוקרות, פרופסור לפסיכולוגיה קלינית ואפידמיולוגיה באוניברסיטת קולג\\\' לונדון. \\\"הדבר מצביע על כך שבני הזוג עדיין מקשיבים זה לזה\\\". כמובן שטיבו של הקשר הסיבתי בין הדברים, ככל שיש כזה, אינו ידוע — ייתכן שזו התמיכה שמסייעת, או אולי תחרות בריאה.

\\\"אנחנו מוצאים  שכשאנשים מתחייבים כלפי מישהו על משהו הם מרגישים יותר מחויבות, והסיכוי שיעשו את זה הוא יותר גבוה. \\\"וכשאנשים מתחייבים לאנשים אחרים באופן פומבי זה מחזק את המחויבות עוד יותר\\\". אבל ישנו גם חיסרון דווקא ביחסים הקרובים עם בן הזוג בהקשר זה — הוא עלול להיות סלחן יותר כלפי הטעויות שלך ו\\\"לוותר\\\" לך. ומנגד, יתרון שיש בבן זוג ואין בחבר שלא גר איתך בבית הוא שלראשון יש שלל דרכים להגביל את אורחות חייך ולפקוח עליך עין אוהבת. \\\"אנחנו יודעים שהסביבה מאוד מפתה, למשל אם יהיו בבית הרבה עוגיות ועוגות יהיה קשה למישהו לשנות את אורח החיים שלו. וברגע ששני אנשים עושים את זה ביחד הסיכוי שהסביבה תפתה הוא נמוך יותר

לסיכום אם אתם רוצים לעשות שינוי כלשהו בחיים שלכם עדיף לכם לעשות אותו ביחד עם מישהו אהוב עם חברה טובה או עם בן הזוג ככה הסיכוי שתצליחו בתהליך ותגיעו לתוצאה והתמדה גבוה יותר.

ועכשיו בסטודיו רזימפו לקראת סוף השנה מבצע שווה והנחות לבאים להירשם בזוג 
למגוון השיעורים של הסטודיו .

לפרטים נוספים

מיכל רוזנברג

בעלים של סטודיו רזימפו בכרמיאל – סטודיו שנותן אימונים מנטליים ופיזיים לירידה במשקל  לנשים  בלבד ובקבוצות קטנות ויחס אישי
שמי מיכל רוזנברג אני מאמנת להעצמה ושינוי הרגלים לירידה במשקל , בוגרת בית הספר לאימון ,תות תקשורת ותוצאות בניהולו של אלון גל .
ובנוסף מדריכת חדר כושר ואירובי – קיקבוקס מטעם בית הספר למקצועות הספורט .
משנת 2011 אני בעלת עסק עצמאי לאימון והעצמה וכחלק מתהליך אישי שאני עברתי וירידה משמעותית במשקל שלי הבנתי את הצורך לשלב בין אימון מנטלי לבין אימון גופני כדי למקסם את ההצלחה בתהליך ירידה במשקל .
אני מייסדת קבוצות האימון "רזימפו" לירידה במשקל שמשלבות בין שני הדברים - אימון מנטלי ופיזי .
אני מזמינה אתכם לנסות משהו חדש ומלהיב ,שונה ממה שאתם מכירים ולהוריד במשקל אחת ותמיד!
מוזמנים להיות איתי בקשר לכל שאלה או התייעצות - במייל razimpo@gmail.com