INkarmiel כל העסקים בכרמיאל במקום אחד מוצגים בהתאם לדרוגים שלכם

הידעתם שסכנת פירוק ריחפה מעל אורט בראודה ?

אורט בראדה כרמיאל

ידעתם שאורט בראודה היתה על סף פירוק ?

על רקע איומי המל"ג ולאחר שעובדים הגישו בקשה לפירוק העמותה, הודיע מנכ"ל אורט ישראל, צבי פלג, כי יתפטר מתפקידו כיו"ר חבר הנאמנים, והאיום שריחף מעל למוסד האקדמי הוסר


השבוע הגיע, ככל הנראה, לסיומו סיפור מאבק השליטה במכללת אורט בראודה, שהתנהל בחודשים האחרונים בין רשת אורט ישראל, בראשות המנכ"ל, צביקה פלג, לבין המועצה להשכלה גבוהה (המל"ג) והוועדה לתיכנון ותיקצוב (ות"ת).

בחצי השנה האחרונה נוצרו חילוקי דעות עמוקים בין הצדדים, עד שלפני חודש הודיעו במל"ג שאם פלג לא יפנה את מקומו עד לחודש אוגוסט, יפסיקו להכיר
במכללה כמוסד אקדמי וגרוע מכך, יעצרו את התקציב ובכך יביאו לסגירת המוסד האקדמי.

בשבוע שעבר, אחרי חודש רווי בדיונים ובסערות ושבועיים לפני המועד האחרון שנקבע, החליט פלג לוותר על שליטתו במכללה ולהעבירה לידי המל"ג. פלג, הממלא שני תפקידים במקביל, הן כמנכ"ל אורט ישראל והן כיו"ר חבר הנאמנים של המכללה, אמור לעזוב את תפקיד היו"ר עד לתחילת חודש ספטמבר, ובתחילת 2015 יתפטר גם מתפקידו בוועד המנהל.

עוד הוחלט, כי רוב חברי המוסדות המנהלים במכללה שחורגים מתקופת הכהונה המותרת יוחלפו, ואת מקומם יתפסו אנשים שייבחרו על ידי ועדת איתור. בכך, למעשה, נסללה דרכה של המכללה להכרה על ידי המל"ג וכפועל יוצא מכך, גם לתיקצובה.

נשיא המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה, פרופ' אריה מהרשק, בירך על ההודעה: "ההודעה לפיה אורט ישראל יפעל בהתאם להנחיות המל"ג היא צעד שאנחנו מברכים עליו. אני מקבל בסיפוק רב את ההודעה שהמל"ג תמשיך להכיר במכללה ותתקצב אותה, כפי שהיה עד כה".

מהמל"ג נמסר: "אכן, קיים הסכם הבנות, אך הוא יצטרך לקבל את אישור מליאת המועצה להשכלה גבוהה ואת אישור ועדת התיכנון והתיקצוב. מתווה זה יובא לאישור של המליאות ויוסדר בשבועות הקרובים, כשההערכה היא שהוא יאושר. שנת הלימודים תיפתח כסדרה".

באורט ישראל ביקשו שלא להגיב בעניין, וגם בקשה לראיין את פלג נענתה בסירוב.

יו"ר אגודת הסטודנטים במכללה, ליאור קאופמן: "אנו שמחים על הבשורה שהגיעה בימים האחרונים, אך אנו ממשיכים לעקוב בקפידה אחר ההתפתחויות. ברגע קבלת הגושפנקא הסופית, נוכל לחזור לשגרה".

בעקבות התפטרותו של פלג והמתווה שהושג, דחה לעת עתה שופט בית המשפט המחוזי בחיפה, עדי זרנקין, את העתירה שהגישו אירגון הסגל האקדמי הבכיר במכללה, חברי הסגל האקדמי וועד עובדי הסגל המינהלי נגד המכללה, כונס הנכסים הרשמי, רשם העמותות, המל"ג והות"ת. השופט הודיע, שדיון נוסף יתקיים בספטמבר.

העותרים הגישו בקשה לפירוק העמותה ולמינוי מפרק זמני בטענה שקיים חשש שהמכללה תגיע "בתוך זמן קצר למצב של חדלות פירעון, דבר שיגרום נזק רב הן לסטודנטים הלומדים במסגרתה והן לעובדיה, שאין מי שיפצה אותם בגין הכספים והזכויות המגיעים להם".

מי שייצגו אותם היו עורכי הדין בני כהן, אמיר בשה ומורן סבוראי. האחרונה אמרה: "מדובר בקבוצה לא קטנה של עובדים שלא יודעים מה יקרה מחר, ואנחנו רוצים לדעת שהעתיד של העובדים האלה מובטח.

"כרגע המל"ג והות"ת אישרו את המשך התקציב עד להודעה חדשה, וזה נתן אוויר לנשימה. אם יקרו תקלות והמצב יחזור למה שהיה לפני ההחלטה שלהם לחזור ולתמוך, אנחנו נמשיך בדיונים. אם הכל יתנהל כשורה, נמשוך את הבקשה ולא נבקש פירוק או פירוק זמני".

מתוך YNET


אולי יעניין אותך גם