INkarmiel כל העסקים בכרמיאל במקום אחד מוצגים בהתאם לדרוגים שלכם

כרמיאל: תלונות על קיום יחסי מין בפארקים

כרמיאל: תלונות על קיום יחסי מין בפארקים
למרות שידרוג מערך המצלמות האבטחה בכרמיאל, מתרבות תלונות על תושבים מהאזור המגיעים למקומות ציבוריים, בעיקר בסמוך לאמפיתיאטרון, כדי להתייחד בחיק הטבע או במכונית. העירייה: "השיטור העירוני והאגף לביטחון קהילתי פועלים גם בנושא זה לצימצום התופעה"
תושבים מכרמיאל החלו להעלות בימים האחרונים תלונות בפייסבוק על מבקרים מהאזור שמגיעים לפארקים ולמקומות מבודדים בעיר ומקיימים בהם יחסי מין. יצוין, כי לא מדובר בתופעה חדשה וכי השיטור העירוני מפרסם מדי פעם דיווחים על פקחים ושוטרים שנאלצו לאיים במתן דוחות על אנשים שנתפסו בעת שקיימו יחסי מין בשעות הלילה בפארקים, או בכלי רכב שחנו בסמוך.

במאי 2015 נעצר תושב האזור, בן 60, בחשד לביצוע מעשה מגונה בפומבי. האירוע קרה לאחר שהופץ סרטון שבו נראו גבר ואשה בעת שקיימו יחסי מין באמצע היום, כשהיו שעונים על האנדרטה לזכר חללי מערכות ישראל. הסרטון, שהופץ ברשתות החברתיות, הפך ויראלי, וזכה לאלפי תגובות זועמות מכיוון שנתפש כאקט של ביזוי והשפלה של חללי צה"ל. בסרטון ראו בבירור כיצד הגבר לא חדל ממעשיו גם כאשר זיהה אנשים שראו אותו, אלא רק סימן להם בידו להסתלק מהמקום.

מ"מ ראש העיר, רינה גרינברג, הממונה על תחום הביטחון בעיר, אמרה לאחר הפצת הסרטון: "אנו בעיצומו של מהלך לשידרוג מערך מצלמות האבטחה בעיר,

אשר מוצבות באזורים רגישים, בהם אתר ההנצחה ובית יד לבנים. בנוסף, באתרים אלו מתבצעים סיורים מתוגברים של צוותי השיטור העירוני. בשנים האחרונות, באמצעות מצלמות המותקנות באתר ההנצחה במסגרת התוכנית 'עיר ללא אלימות', נמנעו מעשים בעלי אופי מיני. לאור הרחבת מערך המצלמות, הוחלט לאחרונה לתגבר את מוקד הביטחון במוקדן נוסף בשעות העומס. עיקר תפקידו לעקוב אחר הנעשה על מסכי מצלמות האבטחה".

אלא שהצהרות לחוד ומציאות לחוד. סאלם אבו זיאד, המתגורר ברחוב משעול חצב: "זוגות מגיעים בכלי רכב לחניוני השכונות לצורך מפגשים סודיים ורומנטיים מבלי להתייחס לתושבים שגרים במקום. זה לא קורה רק בשכונה זו או אחרת. זה קורה במספר מקומות בעיר, ואנחנו, התושבים, צריכים למנוע את זה בכל דרך אפשרית מול הגורמים הרלוונטיים.

"רק השבוע נתקלתי בשני מקרים. ברחוב שלנו ישנו שטח שקרוב לאמפיתיאטרון, ויש בו אזורים קצת יותר מבודדים. מגיעים כלי רכב ונעמדים מול הבתים שלנו, או בשטח התחתון, בחנייה, ועושים מה שעושים ברכב. יש פה ילדים שמסתובבים ברחוב, או אנשים מבוגרים, שלא צריכים להיתקל בזה. זה לא נעים.

"פניתי לעירייה, דיברתי עם התושבים, וכמה פעמים הזמנתי את השיטור העירוני, שיפנו אותם. אני והבן שלי הבאנו סלעים כדי לחסום את הכניסה לחנייה הזאת, אבל בזמן פסטיבל המחול החנייה הזאת הופכת לחניית נכים, אז פינו את הסלעים, ושוב הכל פתוח שם. התופעה הזאת לא נפסקת. יש ירידה מאז שהתחלנו לפעול, אבל זה עדיין קורה על בסיס שבועי. אנחנו לא רוצים שכרמיאל תהפוך לעיר שבה כל מי שמתחשק לו עושה דברים כאלה ברחובות מבלי לתת כבוד לתושבים שגרים ברחוב".

מהעירייה נמסר: "לא ידוע לנו על גידול בממדי התופעה. השיטור העירוני והאגף לביטחון קהילתי פועלים לצימצום התופעה באמצעות סיורים ממוקדים והצבת מצלמות אבטחה ברחבי העיר".

מקור: http://www.mynet.co.il/articles/0,7340,L-4854839,00.html

אולי יעניין אותך גם