INkarmiel כל העסקים בכרמיאל במקום אחד מוצגים בהתאם לדרוגים שלכם

אלון נרצח בפאב שניהל: "תמיד שימח והפיץ אור"

אלון נרצח בפאב שניהל: "תמיד שימח והפיץ אור"
אלון בקל, מנהל הפאב "סימטא" בתל-אביב, הוא אחד מהשניים שנרצחו שם בצהריים. המצוד אחרי היורה נמשך. אביו של אלון: "רק אתמול הוא חגג את הסילבסטר ואמר 'טוב לי, אני אוהב לחיות'". הפצוע ישראל אביטן: "חגגנו יום הולדת, ופתאום היורה פגע בי בגב. זחלתי בין הכיסאות ההפוכים למטבח"
אלון בקל, מנהל הפאב "סימטא" בתל-אביב שבו התרחש בצהריים (יום ו') אירוע הירי, הוא אחד משני הנרצחים. בקל, שמשפחתו גרה בכרמיאל, היה בן 26 במותו. שמו של ההרוג השני טרם פורסם. פרט להם נפצעו עוד שישה בני אדם לפחות, בהם שניים קשה. המצוד אחרי הרוצח עדיין נמשך, אחרי שמוקדם יותר הערב פורסמו שני סרטונים המתעדים את הירי עצמו ואת השניות שקדמו לו, כשהרוצח יצא מתוך מרכול והחל לירות בעוברי אורח.

דוד בקל, אביו של אלון ז"ל, שוחח הערב עם כתבים, וסיפר להם כי למרות הזמן הקצר יחסית שעבר מאז הירצחו של בנו, הוא חש צורך לצאת ולספר להם על אלון. "כל אחד אומר 'הילד שלי', אבל הוא היה ילד מיוחד, הוא היה עולם ומלואו בשבילנו. בכל מקום שאליו הוא הגיע הוא נתן את האור והיה גורם לכולם לצחוק סביבו".

האב דוד סיפר כי אלון אמור היה להתחיל בקרוב התמחות במשרד עורכי דין. הוא סיפר כי רק אתמול בערב שלח לו אלון הודעות בווטסאפ, וסיפר לו כיצד הוא חוגג את ליל השנה החדשה. "טוב לי, כיף לי, אני אוהב לחיות", אמר לו.

דוד סיפר כי שמע על הפיגוע בדיוק כשעזר לבנו השני לעבור דירה בתל-אביב. "איך שאני גומר את הסידור האחרון, החברה שלו

מתקשרת ואומרת 'תשמעו, היה פיגוע בבר של אלון'. אחיו רץ אליו לפאב וראה אותו שוכב. חיכינו שהאמבולנס יגיע. כשראיתי את הילד יורד, ראיתי שהוא לא בחיים".

מעסיקו של אלון בקל ז"ל, מרום מקנזי, סיפר הערב: "אהבנו אותו מאוד. הוא בחור שעבד איתנו לא הרבה זמן, אבל כבש אותנו באמת מהר – את כל הצוות והחברים". על עתידו של הפאב אמר: "קיווינו שאי אפשר לשבור את רוחנו. אנחנו בר שכולם בו יוצאי צבא שעברו אירועים כאלה ואחרים, אבל חוקי המשחק השתנו אז נשקול מחדש".

יריות באמצע יום ההולדת: "זחלתי למטבח"

ישראל אביטן מבית אריה שנפצע קל באירוע הירי, סיפר ל-ynet בבית החולים תל השומר: "נפגשנו כדי לחגוג יום הולדת לאריאל, חבר. הוא הזמין מלא אנשים. הגענו לפאב ממש בהתחלה, לא כולם הגיעו עדיין. ישבתי בפנים ואז שני חברים נכנסו לשירותים והחבר ששמעתי עכשיו שנהרג יצא לעשן. לא רציתי להישאר לבד. ישבתי איתו. שמעתי יריות והרגשתי משהו שורף בגב. נפלתי ולא ראיתי אף אחד עומד. זחלתי לתוך הפאב וכל הכיסאות היו הפוכים. לקחנו את כולם והכנסנו למטבח. אח שלי הזמין מד"א.

"התחבאנו במטבח עד שהכוחות הגיעו. היו תיירים ששכבו וחסמו את הדרך, ולא הצלחנו לצאת. אחי היה בשירותים, ההרוג ישב סנטימטר לידי. ישבנו יחד. כל האירוע נמשך משהו כמו עשרים שניות. ברגע שנפלתי הסתכלתי אם הוא בא להמשיך לירות עלינו.

הוא ירה לצד השני. ראיתי רשפים של היריות. הוא ירה לי בגב. ראיתי בן אדם רץ ורשפים. הוא אפילו ירה באוויר. רואים אותי בסרטון ורואים שהוא בא לי מהגב. רק שם ראיתי כמה הוא היה קרוב אליי".

אביטן סיפר עוד: "הכדור נכנס ויצא לי מהגב. הזוי, עברנו את לבנון, עברנו את עזה, ודווקא בתל אביב זה קרה לנו. עברנו כל כך הרבה ופתאום בפאב ביום שישי בצהריים בתל-אביב...". לו עצמו אין ספק: "אני חושב שזה אירוע טרור. כולנו ילדים טובים, אין סיכוי אחר. לפי היריות".

מתוך YNET

אולי יעניין אותך גם