INkarmiel כל העסקים בכרמיאל במקום אחד מוצגים בהתאם לדרוגים שלכם

העברת בית הספר הטכני לכרמיאל \"תקועה\"

העברת בית הספר הטכני לכרמיאל \\\"תקועה\\\"
ארבע שנים לאחר שהוחלט על העברת הטכני ממפרץ חיפה, לא מצליחים משרדי האוצר והביטחון להגיע לנוסחה שתאפשר את קידום המיזם. משרד האוצר: \"סגן השר יזם את העברת בית הספר, אולם בשל אילוצים שונים, ההסכם הרחב לא מומש. העירייה: ככל הידוע לנו, הנושא לא מתקדם משום שמשרד הביטחון לא העביר את הסכום עליו התחייב\". דו\"צ: \"בשלב זה לא התקבלו החלטות רשמיות בנושא\"
לפני ארבע שנים דיווח ראש עיריית כרמיאל, עדי אלדר, כי הוחלט על העברת בית הספר ממפרץ חיפה לעיר. במסגרת ההסכם שעליו היו חתומים משרד הביטחון
ורשות מקרקעי ישראל, אמור היה בית הספר להיבנות על שטח עצום - 21 אלף מ\"ר - ולכלול קמפוס טכנולוגי מתקדם ומשוכלל, שיוכל לאכלס 1,500 תלמידים, כ-50 אחוז יותר מאשר בבית הספר הנוכחי. אלדר נשמע אופטימי, ואמר בשעתו: \"חיל האוויר בחר נכון כשהחליט לעבור אלינו. זה יהיה מקום מצוין, ויכול להיות שיגיעו אליו תלמידים אפילו מאזור תל אביב\".

עיריית כרמיאל מיהרה להציב שלט גדול בכניסה המערבית לעיר, שבו נכתב: \"כאן תוקם המכללה הטכנולוגית של חיל האוויר\". במאי 2012 נערך טקס הנחת אבן הפינה במעמד נשיא המדינה דאז, שמעון פרס, שר החינוך, גדעון סער, מפקד חיל האוויר, האלוף עידו נחושתן, מנכ\"ל קרן רש\"י, אלי אללוף, ויו\"ר קרן היסוד העולמי, אליעזר (מודי) זנדברג. גם אלדר השתתף בטקס, שבמהלכו נאמו הוא ופרס על חשיבות בית הספר לצורך פיתוח הגליל.

פרס אמר: \"אני לא יכול להעלות על דעתי שמחה יותר גדולה מזו שישנה היום. אנחנו יודעים מה זה עשה בבאר שבע, ובטוחים שכך יהיה גם עבור כרמיאל והגליל\".

אלדר אמר: \"זהו יום חג לעיר כרמיאל. אנחנו רואים בהקמת המכללה אבן יסוד להתיישבות היהודית בגליל. זה יחזק את העיר ואת הגליל כולו\".

למרות ההתרגשות הגדולה, ידעו כולם שמתחת לפני השטח סוערות הרוחות בשל חששות בנושא הקצאת התקציבים ומועד תחילת העבודות, עקב מחלוקת חריפה סביב העברת הבעלות על השטח שעליו ממוקמת המכללה כיום, במפרץ חיפה. למרות זאת, כולם היו אופטימיים ובטוחים שהנושא יוסדר, ואף היו גם כאלה שהעריכו את הפוטנציאל הנדל\"ני של הפרויקט, שאמור היה לגרום להעלאת הביקוש לדירות בעיר בכ-20 אחוז, למשוך אליה זוגות צעירים ולחזק את מערכת החינוך\".

אבל, חגיגות לחוד ומציאות לחוד. ארבע שנים לאחר ההחלטה מודים כל הגורמים כי אין כל תאריך יעד לתחילת העבודות. שלא לייחוס מודים גורמים שונים, כי ויכוח כספי בין משרד הביטחון למשרד האוצר הוא ש\"תוקע\" את המיזם.

יצוין, כי בצה\"ל מוכנים לפנות בסיסים תמורת \"פיצוי הולם\", וכאשר אין הסכמה על גובה הפיצוי, מתעכבת היוזמה של העברת בסיסים לפריפריה, בצפון ובדרום כאחד.

מהעירייה נמסר: \"בית הספר הטכני לא ירד מהפרק. ראש העיר פועל מול סגן שר האוצר, ח\"כ יצחק כהן, שלקח על עצמו לטפל בנושא. ככל הידוע לנו, הנושא לא מתקדם משום שמשרד הביטחון לא העביר את הסכום שעליו התחייב\".

ממשרד האוצר נמסר: \"סגן שר האוצר יזם את העברת בית הספר הטכני של חיל האוויר לכרמיאל כחלק מהסכם רחב יותר. ואולם, בשל אילוצים שונים ההסכם הרחב לא מומש, ובתוכו גם העברת בית הספר. סגן שר האוצר חידש את פעילותו בנושא ופועל מול משרד הביטחון ויתר הרשויות במטרה לממש את ההסכם ולהעביר את בית הספר הטכני לכרמיאל\".

מדובר צה\"ל נמסר: \"העברת בית הספר להנדסאים נבחנת כחלק מתוכנית מעבר של בית הספר הטכני של חיל האוויר בחיפה. בשלב זה לא התקבלו החלטות רשמיות בנושא\".

ממשרד החינוך נמסר: \"משרד החינוך מחדש מדי שנה את אישור הבינוי לפרויקט, ומובן שאין למשרד התנגדות למימושו. העיכוב הוא תולדה של מחלוקת מתמשכת בין משרד הביטחון, שבית הספר שייך לו, לבין עיריית חיפה, שבתחומיה מצוי בית הספר, ובין גורמים נוספים, שאינם קשורים למשרד\".

מרשות מקרקעי ישראל נמסר: \"היו מגעים בין משרד הביטחון לעירייה להעתקת בית הספר הטכני לשטח בכרמיאל. מיקום השטח המיועד למטרה זו לא ידוע, אך כנראה מדובר בשטח שייעודו ציבורי ובחכירה (או אולי אפילו הופקע) לרשות המקומית למטרה ציבורית כלשהי, והיום מתכוונים להסב אותו למטרה זו\".

מתוך mynet

אולי יעניין אותך גם