INkarmiel כל העסקים בכרמיאל במקום אחד מוצגים בהתאם לדרוגים שלכם

משה קונינסקי על ישיבת מועצת העיר האחרונה ותגובתה של עיריית כרמיאל

תגובתו של משה קונינסקי לישיבת מועצת העיר האחרונה
ישיבת מועצת העיר שהתקיימה בשבוע החולף החזירה אותנו אחורה לשנת 2014 שבה ויכוחים עזים ואי הסכמות בין ראש העיר אלדר ויו"ר האופוזיציה משה קונינסקי גרמו לכך שישיבות מועצת העיר לא הגיעו לסיומן.

מי שחשב וחשד כי השקט ששרר בישיבות מועצת העיר בחודשים החולפים מעיד ,לכאורה, על "פזילתו" של יו"ר האופוזיציה קונינסקי לכיוון הצטרפות לקואליציה גילה כי אין שחר לשמועות .

סיעתו של קונינסקי ביקשה להעלות נושאים רבים בישיבת מועצת העיר אך כל הנושאים וההצעות לסדר היום שביקשו להציג נידחו על הסף ע"י ראש העיר אלדר . קונינסקי טען כי " שני הנושאים שביקשנו להעלות לסדר היום ונערכנו אליהם שבועות באיסוף מידע ופגישות עם תושבים  לא זכו לאוזן קשבת

מצד ראש העיר , להיפך , זכו באטימות ! מכלול טענותינו בנושא היכל התרבות שהועלה על ידנו ובינהם:  גרעונות העתק שלו , הניהול הכושל , גיוסי כוח אדם ללא מכרז וחוסר השירותיות של ההיכל גרמו לראש העיר לאבד סבלנות , אלדר סירב להשיב על השאלות הקשות והעדיף להתחמק 

ולענות על נושאים לא רלוונטים , יתרה מכך כאשר העלנו את בעיות הבטיחות בדרכים ובמעברי החצייה בעיר בשעה שביקשנו להציג צילומים המעידים על הזנחת העירייה בתחום ועל הסכנות הבטיחותיות הנובעות מחוסר הטיפול של העירייה בנושא החליט אלדר לסיים את הדיון ולסגור את הישיבה "

האבסורד הוא שהוא גרם בכך שהנושאים שעל סדר היום שהוא ביקש להעלות לא עלו לדיון ואישורן נעשה "בדרך לא דרך" של הכל מאושר ללא דיון , ללא הצגת נושאים , ללא שקיפות וחברי הקואליציה אישרו הכל כמו " צאן ההולך שבי אחרי הרועה שאיבד את דרכו " . כך נוצר מצב כי ישיבות המועצה הפכו ללא רלוונטיות לישיבות המנוהלות שלא בהתאם לחוק , שלא ע"פ נהלים , ללא פתיחות , ללא אמפטיה לצרכי הציבור ולנציגיו במועצת העיר ", " אלדר לא מצליח להבין כי חברי האופוזיציה ימשיכו להלחם ולהעלות את הנושאים על סדר היום עד שידונו בהם ביסודיות , אנחנו נמשיך ונדרוש שקיפות , נדרוש לדון בכל הנושאים החשובים לתושבים , בכל הנושאים שנדרש מהעירייה לשפר ולתקן כי זו תכלית עיסוקינו ומהות תפקידנו הציבורי בשירות תושבי העיר. " 

קונינסקי עוד הוסיף כי " אלדר היה חסר סבלנות מראשית הישיבה , הנושאים שביקשנו להעלות יוצרים בקרב אנשיו אי נוחות שכן התושבים זוכים להביט בנתונים שאינם מחמיאים לעירייה ולעומד בראשה " . אנו נמשיך ונדרוש להעלות נושאים חשובים לדיון , נושאים המשפיעים על איכות חיי התושבים , נמשיך לדרוש שקיפות ונילחם בכל דרך לגיטימית העומדת לרשותנו לקיום ישיבות מועצה בהתאם לחוק , באופן של דיאלוג ולא ,לכאורה, כדרך של דיקטטורה !


להלן תגובת עיריית כרמיאל

לצערנו הרב, לאחר שראש העיר עדי אלדר ברך את רותם בז'רנו על הצטרפותו למועצת העיר, החל זה להתלהם, להרים את קולו ולהפריע למהלך התקין של הישיבה.

נושא הבטיחות בדרכים הינו אחד הנושאים המרכזיים המעסיקים את ראש העיר עדי אלדר וראשי המינהלים. לו היה טורח חבר המועצה החדש לבדוק את הנושא עם אנשי המקצוע בעירייה, היה חוסך לעצמו שאלות רבות.  בז'רנו מוזמן להיפגש עם אנשי המקצוע בעירייה וללמוד את הנושא.

עיריית כרמיאל פועלת לאורך כל השנה, בכל שנה, בטיפול המקומות הדורשים התייחסות. התושבים פונים באמצעות המוקד העירוני וחברי המועצה מוזמנים גם הם להעביר לנו מידע רלוונטי שלדעתם ראוי לטיפול, הנושא ייבדק לגופו של עניין ויטופל בהתאם לצורך.

כידוע עיריית כרמיאל קיבלה גם השנה את פרס הניהול התקין מידי שר הפנים והיא תמשיך להתנהל בצורה הטובה ביותר תוך מתן השרות הטוב ביותר לתושביה.

אולי יעניין אותך גם