INkarmiel כל העסקים בכרמיאל במקום אחד מוצגים בהתאם לדרוגים שלכם

כרמיאל: תלונות על אלימות בבית הספר אמי"ת

כרמיאל: תלונות על אלימות בבית הספר אמי"ת, צילום: אתר בית הספר
הורים הפיצו בווטסאפ סרטונים שלטענתם מעידים על אלימות בין תלמידים. בכיתות נערכו פעולות הסברה רבות. העירייה: האירועים טופלו על ידי המשטרה. רשת אמי"ת: הנושא טופל

הורים לתלמידים בבית הספר אמי"ת בכרמיאל טוענים כי קיימות תופעות של אלימות בבית הספר ומציגים סרטונים שמהם עולה לכאורה התנהגות אלימה של תלמידים.

"לאחר התלבטויות רבות ולאחר שנעשו מאמצים לכבס את הכביסה המלוכלכת בבית, אנחנו פונים לתקשורת. אולי בדרך זו נצליח לטפל בבעיות", כתבו ההורים,
החוששים להזדהות בשמותיהם. "תלמידים עוזבים. יש בעיית משמעת קשה. מורים לא מצליחים להעביר שיעורים עקב הפרעות ואי כניסה של תלמידים לשיעורים, ויש תופעה של בריונות של התלמידים מול המורים".

ההורים טוענים בין היתר כי מנהל בית החינוך, גיא דקל, בחר לעשות לשכבת י"ב פינת "זולה", וכי בסרטונים שהגיעו לידיהם, נראים עימותים בין תלמידים, אבל קשה לקבוע אם מדובר באלימות לשמה או במעשי קונדס. באחד הסרטונים אף נראה תלמיד היושב על שולחן כשלעברו מושלכים שולחנות וכיסאות.

גורם בכיר בבית הספר התייחס לתוכנם של הסרטונים: "האווירה בבית הספר היא אווירה של לימודים, וממש לא כמו שמתואר בטענות. מתחילת השנה היו שניים-שלושה אירועי אלימות בין תלמידים אחרי חילופי מלים ביניהם, והם הופרדו מיידית. כמובן, טיפלנו בהם על פי ההנחיות בחוזר המנכ"ל.

"נכון שהשנה נרשמו פחות תלמידים, אך קשה להצביע על משהו ספציפי שגרם לכך. ייתכן שחלק מעדיפים פשוט לעבור לבתי ספר ממלכתיים, אבל אנחנו עושים כל מה שאפשר כדי להיות הכי טובים כדי שתלמידים יחזרו להירשם לבית ספר".

בנושא פינת הזולה אמר: "תלמידי י"ב רצו להקים לעצמם פינה פרטית שתהיה לבוגרים. אחרי שניהלנו שיחות עם התלמידים והבנו מאיפה נובע הצורך הזה, קבענו ביחד תקנון נוקשה של איסורים, שכלל איסור על עישון, על שתייה ועל הימצאות שם על חשבון השיעורים. כמו כן, אסור לבנות להימצא שם. המקום נמצא קרוב למורים, ואם זה ימומש, תהיה אכיפה של מורים".

ל-mynet נודע, כי לאחרונה נכנסו לכיתות חוקרי נוער ושוטרים קהילתיים כדי להעביר פעילות חינוכית שעסקה בין השאר במניעת אלימות, שתיית אלכוהול וצריכת סמים.

ממשרד החינוך נמסר, כי לא התקבלה תלונה של הורים בנושא, ומהעירייה נמסר: "ראש מינהל החינוך, מנחם שיכל, שוחח בנושא עם מנהל בית הספר, שמסר לו כי מתחילת השנה היה אירוע אחד של מריבה בין שני תלמידים, שהחל בדיבורים וגלש למריבה ולתגרת ידיים, שהופסקה מיד ללא נפגעים. שני המעורבים במקרה האלימות נשלחו לבתיהם ליומיים וחזרו עם ההורים לשיחת הבהרה ובירור.

"אירוע אחר שהגיע לידיעת המנהל היה סביב סרטון שהתלמידים צילמו והגיע למשטרה עם חשש להצקה ולהתעללות בתלמיד אחד. צוות בית הספר עבד מול הכיתה וליווה את המשטרה בטיפולה באירוע. לאחר שחוקרי המשטרה הגיעו למסקנה שמבחינתם אין אירוע פלילי הואיל והדבר נעשה בהסכמה של המעורבים ובאווירה של צחוק, נעשה הליך של הסברה והרתעה".

מרשת אמי"ת נמסר: "מדיניות רשת אמי"ת והנהלת בית הספר הינה אפס סובלנות לאלימות. מתחילת השנה היו מקרים בודדים שבהם תלמידים חרגו מכללי ההתנהגות המצופים מהם.

"הצוות החינוכי פעל בנושא, והתלמידים שהיו מעורבים באלימות הושעו וטופלו כנדרש. נערכו שיחות עם התלמידים, שנענשו והוזהרו כי כל מקרה נוסף שבו יהיו מעורבים, יביא לענישה חמורה ביותר.

"רשת אמי"ת מאמינה כי המנהל החדש, שנכנס לתפקידו בתחילת השנה, יביא את בית הספר להישגים ולהצלחה".

מתוך YNET

אולי יעניין אותך גם