INkarmiel כל העסקים בכרמיאל במקום אחד מוצגים בהתאם לדרוגים שלכם

המדריך המלא להשגת תוצאות טובות בירידה במשקל – חלק 2 מאת מיכל רוזנברג

 המדריך המלא להשגת תוצאות טובות בירידה במשקל – חלק 2 מאת מיכל רוזנברג
חשיבות מיקום השומן בגופנו
שנים רבות התייחסנו לעודף המשקל כגורם סיכון לתחלואה כמו סוכרת, מחלות לב וכלי דם.
BMI הינו המדד המתייחס ליחס שבין המשקל לגובה, ושימש כמדד להעריך את דרגת הסיכון הקשורה בעודף השומן בגופנו.

אולם בשנים האחרונות אנו יודעים כי מדד הבודק רק את כמות עודף רקמת השומן אינו מספק, חשוב לנו לדעת היכן מצויה רקמת השומן ואיך היא מפוזרת באזורי הגוף השונים – אנחנו מתעניינים באנטומיה של השומן.

המדד כאן הוא פשוט: היקפים. לוקחים סנטימטר ומודדים את היקפי הגוף שלנו. מיפוי רקמת השומן ברחבי הגוף מגלה שני אזורים עיקריים.

שומן תת עורי המצוי בשכבה שבין העור והשריר כשצובטים את העור,רקמת שומן זו אחראית על ייצור ויטמינים והורמונים כמו ויטמין D. מייצרת גורמי חיסון וקרישה כתגובה לפגיעה או פציעה בעור ועוד.

ושומן אחר, השומן הביטני מצוי יותר עמוק מסביב לאיברי הגוף הפנימיים.
מחקרים רבים בשנים האחרונות קובעים שזה השומן הרע. גם לרקמת שומן זו השפעה על ייצור הורמונים אך דווקא אילו הקשורים ברעב ואגירת שומן.


הנה כמה דברים שחשוב לדעת על השמנה בטנית רגע לפני שמוותרים לעצמנו או עושים טעויות נפוצות

הפתעה ראשונה גם אלף כפיפות בטן שתעשו לא יעזרו לכם להיראות טוב יותר בביקיני, ולצמצם את השומן הביטני.
כפיפות בטן יכולות לחזק את השרירים שתחת השומן ואת שרירי הליבה, וזו תוצאה חשובה בכל מקרה, אבל הכפיפות לא יעלימו באורח פלא את הכרס שלכם. כדי להפחית בשומן צריך להקפיד על פעילות אירובית סדירה ותזונה.

אז מה כן ? אכילת דגנים מלאים, פעילות אירובית, ארוחות קטנות ותה ירוק יעזרו לכם להילחם בהשמנה

הבטנית המסוכנת. כך תעשו זאת, וזה ייתן לכם תוצאות ומהר

לא מספיק לקצץ בקלוריות
סוג האוכל שאנו צורכים קובע אם השומן יישאר בבטן או ייעלם. במחקר שנערך צרכו שתי קבוצות מספר זהה של קלוריות. קבוצה אחת קיבלה את הפחמימות בתפריט מדגנים רגילים, והקבוצה השנייה מקטניות ודגנים מלאים. הקבוצה השנייה איבדה יותר שומן בטני.
לכן החליפו שתי מנות של דגנים רגילים ביום (כמו לחם לבן או פסטה רגילה) בשתי מנות קטניות או דגנים מלאים עדשים, גרגירי חומוס או קטניות אחרות..
ישיבה מעודדת הצטברות שומן בבטן
שומן הבטן אוהב שאתם יושבים, כך שאם אתם רוצים לצמצם את הצמיג על המותניים - זה הזמן לזוז. פעילות אירובית במשך שלוש שעות בשבוע, כמו ריצה, הליכה או רכיבה על אופניים, יכולה להעלים את שומן הבטן

הקפידו על ביצוע הפעילות בקצב גבוה, ולא בנינוחות שאין בה מאמץ.
לתה ירוק השפעה חיובית על הבטן שלכם
אנשים העוסקים בפעילות גופנית ושותים תה ירוק מאבדים יותר שומן בטני מאשר מתאמנים שאינם שותים. ייתכן שרכיב מסוים בתה מגביר את קצב שריפת הקלוריות בגוף.
אמנם יש לשתות כשבע מנות תה ירוק ביום, אך זה פחות נורא ממה שזה אולי נשמע: כוס גדולה של תה קר מכילה כשלוש מנות נוזל. פתרון מושלם למי שלא אוהב לשתות רק מים.
אפשר לאכול יותר ולהוריד את הבטן
מחקרים מראים שאנשים שאכלו שש ארוחות קטנות ביותר היו בעלי היקף מותניים קטן יותר מאשר שאנשים שאכלו רק ארוחה אחת או שתיים גדולות ביום. כמובן, ש"קטנות" היא מילת המפתח כאן: כדי להיפטר מהשומן הבטני לתמיד, אל תרפדו אותו בסוכר, סירופים ושומן טראנס שמצוי בחטיפים . במקום זאת, אכלו דגנים מלאים, חלבונים רזים וסיבים תזונתיים, הקפידו על פעילות גופנית ושלטו ברמת המתח שלכם. העלמת הכרס תהיה רווח בריאותי שכולו שלכם.
מוזמנים לנסות וליישם וכמובן בכל שאלה או התייעצות אתם יכולים לפנות אלי במייל ואחזור אליכם בהקדם

שיהיה שבוע בריא ונפלא
ממני
מיכל רוזנברג
מייסדת תוכנית "רזימפו" שנותנת פיתרון מלא לירידה במשקל גם אימון לשינוי הרגלי אכילה וגם פעילות גופנית
לקבלת פרטים והרשמה לתוכנית "רזימפו" הקרובה שנפתחת ב.9.6 בכרמיאל מוזמנים ליצור קשר כאן

אולי יעניין אותך גם