INkarmiel כל העסקים בכרמיאל במקום אחד מוצגים בהתאם לדרוגים שלכם

"לו היה לי את זה, הייתי עושה את זה" - שישי אישי מאת לודמילה פרידמן

"לו היה לי את זה, הייתי עושה את זה" - שישי אישי מאת לודמילה פרידמן
היום הייתי רוצה לספר על תופעה מדהימה. זוהי אבן פינה מוסתרת היטב, שעליה מתרסקים חלומות ותכניות מבריקות. 
כנראה שלא פעם נתקלתם בהסברים יפים כגון :" לו היה לי כסף הייתי מרוויח עוד יותר כסף" "לו היה לי יותר זמן, הייתי..." " לו העובדים היו מבינים את דבריי טוב יותר היינו משיגים יותר" "לו היו לנו יותר מחשבים חדישים היינו משלימים את התכנית". לפעמים הסברים אלו "בגלל ש.., הודות ל.." מוסווים טוב כל כך שגם אדם בעל ניסיון יכול "לקנות" את זה . ועם זאת זהו רק תירוץ וחוסר רצון להשיג מטרה מוגדרת.

אנו חיים בעולם של בני אדם ואנשים הם אלה שיוצרים ופותרים בעיות. יש כאלו שאוהבים להשיג ולהצליח ויש כאלו שנהנים לשחות עם הזרם. התירוץ למה אי אפשר להשיג משהו, יפה ככל שיהיה, לא עוזר ליהנות באמת מהחיים.

לעיתים קרובות אני נתקלת ברעיון כמה נפלא שיהיה לנו מקור הכנסה קבוע בחיים. ולאחר מכן אני אעסוק במה שאני אוהב.

דמיינו לכם אדם שיש לו מטרה אמתית והוא פועל במרץ ומקבל תוצאות אמתיות. החיים כהרפתקה, בעיות, פתרונות מבריקים, בעיות גדולות עוד יותר, פתרונות יוצאים מן הכלל וניצחון! אין שום דבר רע במקורות הכנסה קבועים, אבל הם לא יכולים להיות מטרה. זה מה שעוזר להשיג את המטרה.

שמתי לב שבחיים להרבה שאלות התשובה ההגיונית היא לא "או-או" אלא "שתי האפשרויות בצירוף הגיוני". למשל – עבודה או משפחה. שניהם, כמובן כי הם מחזקים זה את זה. וזה לא משנה מה אומרים אלו שמנסים בכל בכוח להוכיח כי אי אפשר כך, מספיק להסתכל לצדדים כדי להבחין במשפחות שמוכיחות את העובדה שמשפחה טובה עוזרת לעסקים.

היום הייתי רוצה לתת לכם מתנה. יש דרך נפלאה להשיג תוצאות שמתוארת על ידי הסופר הקלאסי של מנהל עסקים – רון הבארד. כדי להשיג צריך:

1. להגדיר – כמה שתגדירו מדויק יותר את מה שאתם רוצים, כך יש יותר סיכוי שזה מה אכן תקבלו. למשל "רוצה עסק משלי" . כדאי להוסיף "איזה?" קטן ומפסיד אבל שלי? יותר נכון לנסח את זה כך:" רוצה עסק משלי, שמביא תועלת לאנשים אחרים והכנסה לי באופן אישי"

דבר מעניין הוא שכך ניתן לפתור גם בעיות זוגיות. רשמו על דף נייר איזה בן/בת זוג אתם רוצים. ולא רק "טייס" או "דוגמנית". אם אתם מתכוונים לחיות את חייכם עם האדם הזה, כדאי שתפרטו מה אתם רוצים לראות בשותפכם לחיים.

2. לרצות  - אם מגדירים נכון, זה אפילו מגדיל את הרצון להשיג . לכן אני מציעה שלא לחסוך בפירוט הניסוחים. כשהגדרתם או בקשתם מעובד או כל אדם אחר להגדיר את מה שאתם מתכוונים לקבל תוכלו בקלות להגדיל את רצונכם להשיג את זה. תוכלו לשאול שאלות מנחות כגון: מה הדבר הטוב שיקרה כשתשיגו זאת? איך תרגישו כשזה יקרה? איך תחגגו את הישגיכם?

אם אתם עושים זאת בשביל עצמכם, אל תהססו ותרשמו על דף נייר. יש לעשות זאת עד שתרגישו שאכן יש לכם חשק לפעול. עד שיופיע רעד קל כמו אצל טיל לפני ההמראה. אז אפשר לגשת לצעד הבא.

3. לקבל – בשלב הזה עליכם למצוא תשובה איך להשיג זאת ומה עליכם לעשות כדי שזה יקרה. אציין כי כל תכנית פעולה טובה יותר מחוסר תכנית.

לאחר מכן אתם מתחילים לפעול ולבצע תיקונים במידת הצורך. והחיים שלכם יהפכו למשחק מלהיב – וזה בדיוק מה שאני מאחלת לכם!  

איחולי שגשוג והצלחה, שלכם, שישי אישי, לודמילה פרידמן

אולי יעניין אותך גם