INkarmiel כל העסקים בכרמיאל במקום אחד מוצגים בהתאם לדרוגים שלכם

רקפת: כתובות נאצה על רכב של פעיל שמאל

 	  רקפת: כתובות נאצה על רכב של פעיל שמאל
בעל הרכב, שהפגין נגד המבצע בעזה ותמך בעבר בקבלת משפחה ערבית ליישוב, התלונן במשטרה. מזכירות היישוב: זה פשע שנאה. ראש המועצה: מי שעשה את זה, שיתנצל ויביע חרטה
ביום שלישי שעבר (5.8), בשעות הבוקר, יצאה לאה אביגור מביתה ברקפת וגילתה כי על חלונות הרכב המאובקים נכתבו כתובות נאצה. אב המשפחה, דב אביגור, הוא רב חילוני העורך טקסי יהדות חילוניים בכל הצפון.

בעקבות המקרה העלה אביגור את תמונות הרכב עם הכתובות לדף הפייסבוק שלו ורשם: "נו, אז זה הגיע. על הרכב שלי, שליד הבית ברקפת, נכתבו כתובות
תג מחיר, 'מוות לערבים', וציורי צלב קרס וסמלי אס.אס. הנה התמונות. ככה זה כשפעולות שנאה גזעניות מגובות על ידי הממשלה בשתיקתה. אתמול היו אלה נגד הערבים, והיום גם נגד הומניסטים. זה יגיע עד לכל אחד מאיתנו, אם נמשיך לשתוק".

הפירסום גרר תגובות רבות של תושבי רקפת, שגינו את המעשה בחריפות. אחת התושבות כתבה: "כמה מייאש שגם כאן, אצלנו ברקפת, חיים פנאטים, בורים ומטורפים. חובה על כל מי ששמע או יודע רמז כלשהו על המבצעים, שידווח על כך".

 רקפת: כתובות נאצה על רכב של פעיל שמאל, צילום: פייסבוק של Dubi Avigur‎‏
 רקפת: כתובות נאצה על רכב של פעיל שמאל, צילום: פייסבוק של Dubi Avigur‎‏

אנשי "קשת כרמיאל" הגיעו למשפחת אביגור כדי להביע הזדהות ותמיכה. דובר האירגון, דב קולר: "מדובר במשפחה שעוסקת בענייני יהדות, פתוחה וליברלית. לנו, כקהילה פתוחה, יש היכרות עם משפחת אביגור גם בשל היותם פעילי שלום ופעילים למען שכנות טובה ודו קיום בין יהודים לערבים.

"כשראינו את הפירסום של דובי, התארגנו לביקור הזדהות. רצינו לומר להם שהם לא לבד ושאנו לא נסכים לביטויים גזעניים כאלה, גם אם מדובר רק בכתיבה על חלונות הרכב".

בני הזוג אביגור הגישו תלונה במשטרה, וגורם משטרתי סיפר כי אמרו שאינם יודעים מי האחראי למעשה, אך הם חוששים שיש למעשה קשר לתמיכתם במשפחת זבדיאת, משפחה ערבית שהתקבלה ליישוב בעקבות החלטת בג"ץ למרות התנגדות ועד הקבלה של היישוב.

מתחנת משגב נמסר: "אין חשד למישהו מסוים שאחראי למעשה. אנו בודקים מידע נוסף ומתייחסים לנושא במלוא הרצינות".

בני המשפחה הם פעילי שלום, ולקחו לאחרונה חלק גם בהפגנות נגד המבצע בעזה. קולר: "נאמרו הרבה מאוד שקרים על משפחת אביגור ברקפת. לגבי משפחת זבדיאת היתה להם דעה שונה, וזה לגיטימי. עדיין, אין מקום להפוך ויכוח לגיטימי למעשים שדומים לתג מחיר, או לביטויי גזענות ואלימות".

לאה אביגור: "יש כאן איום שגורם לתחושה של פחד, בעיקר מההמשך. תמיד ישנה המחשבה של מה עוד היה קורה".

ועד ההנהלה ברקפת העלה באתר היישוב גינוי למעשה: "ועד ההנהלה מגנה בכל תוקף התנהגות מסוג זה בכלל והתקפה על חברי הקהילה בפרט... אנו ישוב קהילתי, רב תרבותי, ולא נאפשר סתימת פיות או פגיעה בחברי היישוב באמצעות טרור והפחדה.

"האירוע בא על רקע מספר אירועים של הוצאת לשון הרע והכפשת שמו של דובי אביגור, על ידי אמירות ושמועות שונות הנאמרות עליו מפי חברים ביישוב. אנו מגנים בכל תוקף את הוצאת הדיבה הזו, הנמשכת כבר מספר שנים, ואת פשע השנאה שנעשה היום. חשוב שנוקיע התנהגויות נלוזות מעין אלו".

ראש המועצה, רון שני: "זה מעשה מביש, ראוי לגנאי ויוצא דופן במקומותינו. משגב היא מעוז של חיים רב תרבותיים, קשב, סובלנות ופתיחות. אינני יודע מי עומד מאחורי הדברים ועד כמה היה מודע למעשיו החמורים והמקוממים. אני מקווה שמי שעשה זאת יתנער, יתעשת וימצא את הדרך להביע חרטה על מעשיו".

מתוך YNET

אולי יעניין אותך גם