INkarmiel כל העסקים בכרמיאל במקום אחד מוצגים בהתאם לדרוגים שלכם

לא להפריע למנוחת השכנים בקיץ

לא להפריע למנוחת השכנים בקיץ
לקראת עונת הקיץ האגף לביטחון קהילתי בעיריית כרמיאל, תכנית "עיר ללא אלימות" ומשטרת כרמיאל יוצאים במבצע הסברה בנושא הפרעות מנוחה  והקמת רעש בתקופת החופש הגדול.
 
במסגרת המבצע יופצו מודעות ועלונים הכוללים הסבר מפורט על דרישות החוק בנושא וקריאות לאזרחים להימנע מאי נעימויות וקנסות הנובעות מאי ציות לחוק.

בנוסף, ייערכו שיחות במוסדות החינוך עם התלמידים בהן יתנהל שיח בנושא ותובהרנה נורמות ההתנהגות במרחב הציבורי ובגנים ציבוריים בעיקר בשעות המאוחרות.

מנהל האגף לביטחון קהילתי ותכנית עיר ללא אלימות, מיכאל גינקר, הדגיש כי פקחי ושוטרי השיטור העירוני בכרמיאל יקפידו על אכיפה מוגברת בתחום  איכות החיים, בהן בולטות עבירות המנוחה והקמות הרעש. גובה הקנסות בגין הקמת רעש ועבירות איכות חיים נוספות עומד על מאות שקלים ואכיפה מתבצעת גם באמצעות דוחות עירוניים וגם דוחות ומשטרתיים. במקביל, יושם דגש מיוחד על מניעת שתיית אלכוהול בגנים הציבוריים, השלכת פסולת בפארקים ומטרדים שונים בשעות הערב המאוחרות במרחב הציבורי.

רינה גרינברג, מ"מ ראש העיר, ציינה כי מאז הקמת השיטור העירוני בכרמיאל ישנה מגמה יציבה של צמצום התופעות הפוגעות באיכות החיים של התושבים, אך עדיין יש להמשיך בעבודה המאומצת והעקבית בתחום המניעה.

ראש העיר עדי אלדר משבח את פעילות היחידה בתחום שמירת החוק וחיזוק הביטחון האישי וקורא לציבור הרחב להישמע להוראות ולפנות לגורמים הרלוונטיים על מנת להתריע על הפרעת מנוחה בקרבתם.

בכל נושא של מטרדי רעש ניתן לפנות למוקד הביטחון של עיריית כרמיאל הפועל 24 שעות ביממה: 04-9085527 / 04-9085662 / 106-3.

כרמי מחול בהצדעה למדינה

כרמי מחול בהצדעה למדינה, צילום אלכס הובר

גאווה עירונית. להקות המחול הייצוגיות של כרמיאל הציגו בסוף השבוע האחרון בהיכל התרבות את מופע הבכורה השנתי שלהם - "פרויקט 70", בפני למעלה מ-2,000 צופים. המופע הוקדש כולו לחגיגות ה-70 למדינת ישראל ועסק במפעל העליות בימי קום המדינה לצד ריקודים לשירים שהנושא שלהם הוא ארץ ישראל.

להקות המחול הציגו בזה אחר זה ריקודי עמים ועדות; חינה מרוקאית, מחרוזת רוסית, קרנבל ברזילאי, ריקוד פרסי, הונגרי, יווני ואפילו הודי. מגוון התלבושות והמוסיקה שאפיינו כל ריקוד וריקוד אשר הוצג על הבמה המרהיבה בעיצוב ייחודי המשלב מסכי לד, סחפו את הקהל שליווה את הרקדנים במחיאות כפיים סוערות לאורך הריקודים עצמם.

במופע השתתפו כ-150 רקדני להקות כרמי מחול אשר פועלים במסגרת רשת המתנ"סים העירונית. שיתוף הפעולה עם סל התרבות אפשר זו השנה השנייה ברציפות לתלמידי בתי הספר היסודיים לצפות במופע מקוצר שהוכן במיוחד עבורם, ליהנות מהפירות המקומיים והאיכותיים של להקות המחול.

הצגת המופת של להקות המחול מבטאת את השינוי שחל בשנים האחרונות אותם מובילים מנהלת הלהקות עדן דריי-אלנקוה ומנהלה האמנותי דורון גואטה. הרמה המקצועית ואיכויות הרקדנים טמונים בתכנית הלימודים שכולל צוות רחב של מורים במקצועות הקלאסי, מודרני וקומפוזיציה לצד שיעורי הלהקה המסורתיים. חידוש נוסף שבלט במופע הוא קבוצת הברייקדנס שהוקמה השנה והופיעה זו הפעם הראשונה.

מלשכת ראש העיר, עדי אלדר, נמסר: "אין ספק שמקומן ותפקידן של להקות המחול בנוף העירוני חשוב והכרחי ולא רק בגלל שילוב הריקודים המסורתיים לצד העכשוויים, המודרניים המקצועיים, אלא בשל הערך המוסף העצום לו זוכים הרקדנים והרקדניות במסגרת כדוגמת להקות כרמי מחול. אנו מזמינים את כל הרקדנים והרקדניות שמחול בליבם להצטרף למשפחת כרמי מחול"."כי שורשיו של האדם הם משפחתו..." חוגגים ט"ו בשבט בכרמיאל

"כי שורשיו של האדם הם משפחתו..." חוגגים ט"ו בשבט בכרמיאל צילום: תומר בדש – טל"ק
מאות מתושבי כרמיאל, קטנים כגדולים, פקדו ביום שבת האחרון,  את פארק מכוש המחודש ונהנו מהפנינג ט"ו בשבט קהילתי ססגוני שנערך בעיר כמיטב המסור למען אחדות התושבים, אחדות החברה הישראלית ולמען כולם.

 טו בשבט החג הכי ירוק בשנה הביא עמו הזדמנות מצוינת לצאת קצת מהמקומות הצפופים אל המרחבים הפתוחים, וליהנות בטבע. את האירוע פתחנו בטקס חניכת הפארק המחודש וגן משחקים מדהים ביופיו ע"י ראש עיריית כרמיאל, עדי אלדר.
 
ט"ו בשבט הגיע ואין זמן טוב מזה להכיר לילדים את מגע האדמה וניחוחות העצים . לרגל החג המוני ילדים ומבוגרים הגיעו לנטוע כמנהג החג   " וכי תבואו אל הארץ ונטעתם כל עץ מאכל..."

האווירה הייתה נהדרת, מחמם את הלב לראות את המשפחות נוטעות יחד ואת הילדים נחשפים למסרים של אהבת הארץ והשמירה על הסביבה ובו פעילות לכל המשפחה. נטיעות, שתילת עצים והטמנת פקעות,  סדנאות יצירה מחומרי טבע ומחומרים ממוחזרים לילדים ברוח טו בשבט, צפייה בהצגת העץ הנדיב ציורי פנים ופעילויות נוספות, שהתקיימו באווירת חג נעימה, לצלילי שירי ארץ ישראל היפה ובמזג אוויר שמשי.

ההפנינג נערך בהובלת מחלקת האירועים בעיריית כרמיאל בשיתוף מחלקת גינון ונוף .14 נשים וגברים מהקהילה האתיופית התנדבו לסיירת ההורים בכרמיאל

14 נשים וגברים מהקהילה האתיופית התנדבו לסיירת ההורים בכרמיאל
לאחרונה התגייסו 14 גברים ונשים מהקהילה האתיופית בכרמיאל לסיירת ההורים העירונית, בכדי לסייע ולחזק את הקשר עם צעירי הקהילה המבלים בלילות ברחבי העיר. זאת, במסגרת פרויקט 'עיר ללא אלימות' בעיריית כרמיאל בניהולו של  מיכאל גינקר.

המשך קריאה: 14 נשים וגברים מהקהילה האתיופית התנדבו לסיירת ההורים בכרמיאל

כרמיאל, פרץ לדירה של אחותו וגנב ממנה תכשיטים בזמן שהייתה מאושפזת בבית חולים

צילום אילוסטרציה

 

בסוף השבוע האחרון אושפזה תושבת כרמיאל (27) בבי"ח לצורך קבלת טיפול רפואי.
כשהשתחררה ושבה לביתה ביום ראשון 1/1/17 הבחינה כי ביתה נפרץ ונגנבו ממנו תכשיטי זהב יקרי ערך.

המשך קריאה: כרמיאל, פרץ לדירה של אחותו וגנב ממנה תכשיטים בזמן שהייתה מאושפזת בבית חולים

תושב כרמיאל בן 24 נעצר בחשד שנהג לתקוף את סבו וסבתו

תושב כרמיאל בן 24 נעצר בחשד שנהג לתקוף את סבו וסבתו

תושב כרמיאל בן 24 נעצר בחשד שנהג לתקוף את סבו וסבתו. בשבוע הבא יוגש נגדו כתב אישום. על פי הצהרת התובע שהוגשה היום, הנכד הכה את סבו וסבתו על רקע בקשותיו לקבל מהם כספים שישמשו לקניית סמים.

המשך קריאה: תושב כרמיאל בן 24 נעצר בחשד שנהג לתקוף את סבו וסבתו

משגב: השריפות בטל-אל וגילון נגרמו מהצתות

משגב: השריפות בטל-אל וגילון נגרמו מהצתות
במשגב טענו כי הקפדה טובה יותר על אזור החיץ עשויה היתה לסיים את כיבוי השריפה מוקדם יותר ועם פחות נזקים. במועצה טוענים שהם זקוקים לתקציב

המשך קריאה: משגב: השריפות בטל-אל וגילון נגרמו מהצתות

ציר ההגנה בכרמיאל הוגדר "רחוב אדום"

ציר ההגנה בכרמיאל הוגדר "רחוב אדום"
לראש העיר שוגר מכתב דחוף המפציר בו לפעול. העירייה: "נמשיך לפעול על ידי פעילות הסברה, טיפול בתשתיות והסרת מפגעים"

מנכ"ל עמותת "אור ירוק", שמואל אבואב, הודיע השבוע כי שלח מכתב דחוף לראש עיריית כרמיאל, עדי אלדר, והתריע בפניו על סכנה לציבור ברחוב ההגנה. לטענת העמותה, נתוני תאונות הדרכים בשנים האחרונות מלמדים כי הרחוב מוגדר "רחוב אדום", ובשנים 2015-2011 אירעו במקום מספר תאונות שבהן אדם אחד נהרג ותשעה נפצעו.

במכתב ציין אבואב, כי מדי שנה נהרגים במדינת ישראל 135 בני אדם בתאונות דרכים בתחום העירוני, מהם נהרגים 39 ב-163 רחובות אדומים, שבהם "תאונות  חוזרות באופן קבוע, המעידות על כשל המביא לאובדן חיי אדם ולנפגעים בנפש וברכוש. לשם שיפור הבטיחות ברחוב זה, נדרשת פעילות מערכתית הכוללת שיפור התשתית, הגברת האכיפה והרחבת ההסברה לציבור". 

לסיום מבקש אבואב מאלדר לסייע בטיפול ברחוב: "אני מוצא לנכון לפנות אליך בבקשה שעיריית כרמיאל תיתן עדיפות לטיפול ברחוב זה, הן בהסרת מפגעי בטיחות והן בטיפול שיטתי של הבטיחות הרחוב". 

ובעניין אחר - בדיקה מדגמית העלתה ש-65 אחוז מהנהגים בכרמיאל נוסעים בכלי רכב שבגלגליהם אין לחץ אוויר מיטבי. לאחרונה הגיעו מתנדבי עמותת אור ירוק ליישובים רבים ובדקו את לחץ האוויר בצמיגים. כידוע, לתקינות הצמיגים יש חשיבות עליונה, מכיוון שלחץ אוויר שאינו תקין בעת נהיגה בכביש רטוב או בוצי, עלול לגרום לאובדן שליטה ברכב. בנוסף, לחץ אוויר גבוה או נמוך מהנדרש, עלול לגרום לשחיקה מהירה של הצמיגים, המחייבת את החלפתם, ולצריכת דלק גבוהה יותר. 

בכרמיאל נבדקו 170 כלי רכב, ונמצא כי ב-111 מהם, שהם כ-65 אחוז, היה לחץ האוויר בצמיגים לא תקין. המתנדבים הדגישו בפני הנהגים את חשיבות בדיקת לחץ האוויר בגלגלים ובדיקת תקינותם אחת לחודש, והוסיפו כי יש לשים לב במהלך הבדיקה להתאמת לחץ האוויר להוראות יצרן הרכב ולשנת ייצור הגלגלים. בנוסף, חילקו עלון הסברה ובו מספר טיפים לנהיגה בטוחה. 

מהעירייה נמסר: "נמשיך לפעול למען הגברת הבטיחות בדרכים על ידי פעילות הסברה, טיפול בתשתיות והסרת מפגעים. פעילות זו מתקיימת לאורך כל שנה".

מתוך: http://www.mynet.co.il/articles/0,7340,L-4876903,00.html

תגובת עדי אלדר למהלך הפוליטי האחרון בכרמיאל

תגובת עדי אלדר למהלך הפוליטי האחרון בכרמיאל
הנושא הפוליטי הפנימי אינו מענייננו למרות זאת ולאור ההתנהגות של בז'רנו ראש העיר מגבה את החלטתו של משה קונינסקי בהדחתו של רותם בז׳רנו.

המשך קריאה: תגובת עדי אלדר למהלך הפוליטי האחרון בכרמיאל

משה קונינסקי הדיח את חבר מועצת העיר, רותם בז'רנו, מסיעתו

משה קונינסקי הדיח את חבר מועצת העיר, רותם בז'רנו, מסיעתו
משה קונינסקי, יו"ר האופוזיציה ויו"ר סיעת "רק" במועצת העיר, הדיח בשבוע שעבר את חבר סיעתו, רותם בז'רנו, שהיה מדורג חמישי ברשימתו עקב התנהגות בלתי הולמת ודורש את התפטרותו גם ממועצת העיר.

המשך קריאה: משה קונינסקי הדיח את חבר מועצת העיר, רותם בז'רנו, מסיעתו

השנה החדשה של שרה זילדבאום עלתה לארץ מצרפת ורצתה להיות לוחמת קרקל

השנה החדשה של שרה זילדבאום עלתה לארץ מצרפת ורצה להיות לוחמת קרקל

שרה זילדבאום עלתה מפריז שבצרפת לפני קצת יותר משנה. בהתחלה הגיעה דרך תוכנית של הסוכנות היהודית לתל אביב ולמדה באולפן. בחודשים האחרונים היא לוקחת חלק בתוכנית 'איתנו' לעולים
חדשים, וגרה בכרמיאל בעודה מחכה להתנדב לצה"ל

המשך קריאה: השנה החדשה של שרה זילדבאום עלתה לארץ מצרפת ורצתה להיות לוחמת קרקל

טיול ראשון של מועדון האופניים לשנה - תמונות וסרטון באתר

טיול ראשון של מועדון האופניים לשנה

ביום שישי יצאו ילדי חוג האופניים בכרמיאל בניהולו של עפר נבט ועמותת פרחי כרמיאל לטיול ראשון לעונה, הם רכבו באזור מדהים ביופיו לצד נחל הירדן, אכלו תפוח בדבש ושכשכו במים, תודה רבה להורים שהצטרפו ועזרו ותודה למארגנים.

המשך קריאה: טיול ראשון של מועדון האופניים לשנה - תמונות וסרטון באתר

כרמיאל מוכנה לחירום

כרמיאל מוכנה לחירום, צילום: אלכס הובר
כחלק מתרגיל העורף הלאומי של פיקוד העורף ערכה בשבוע שעבר עיריית כרמיאל תרגיל לכל מערכות החירום העירוניות. התרגיל החל בתערוכת אמצעים של מחלקת הביטחון בה הוצגו גרורי חילוץ והצלה, גרורי תאורה, גנרטורים, מיכלי סולר לחירום, קרונות חפ"ק ועוד.

המשך קריאה: כרמיאל מוכנה לחירום

תושב כרמיאל אצל נתן זהבי: "הערבים נכנסים לעיר ביום הכיפורים ולא מכבדים"

תושבי כרמיאל אצל נתן  זהבי: "הערבים נכנסים לעיר ביום הכיפורים ולא מכבדים"
תושב כרמיאל עלה לשידור בתוכנית הבוקר כדי להתלונן על הערבים שנכנסים לכרמיאל ביום כיפור. תגובתו של נתן זהבי היתה רגועה מהרגיל אך צינית להפליא.

המשך קריאה: תושב כרמיאל אצל נתן זהבי: "הערבים נכנסים לעיר ביום הכיפורים ולא מכבדים"

אולי יעניין אותך גם