INkarmiel כל העסקים בכרמיאל במקום אחד מוצגים בהתאם לדרוגים שלכם

"כי שורשיו של האדם הם משפחתו..." חוגגים ט"ו בשבט בכרמיאל

"כי שורשיו של האדם הם משפחתו..." חוגגים ט"ו בשבט בכרמיאל צילום: תומר בדש – טל"ק
מאות מתושבי כרמיאל, קטנים כגדולים, פקדו ביום שבת האחרון,  את פארק מכוש המחודש ונהנו מהפנינג ט"ו בשבט קהילתי ססגוני שנערך בעיר כמיטב המסור למען אחדות התושבים, אחדות החברה הישראלית ולמען כולם.

 טו בשבט החג הכי ירוק בשנה הביא עמו הזדמנות מצוינת לצאת קצת מהמקומות הצפופים אל המרחבים הפתוחים, וליהנות בטבע. את האירוע פתחנו בטקס חניכת הפארק המחודש וגן משחקים מדהים ביופיו ע"י ראש עיריית כרמיאל, עדי אלדר.
 
ט"ו בשבט הגיע ואין זמן טוב מזה להכיר לילדים את מגע האדמה וניחוחות העצים . לרגל החג המוני ילדים ומבוגרים הגיעו לנטוע כמנהג החג   " וכי תבואו אל הארץ ונטעתם כל עץ מאכל..."

האווירה הייתה נהדרת, מחמם את הלב לראות את המשפחות נוטעות יחד ואת הילדים נחשפים למסרים של אהבת הארץ והשמירה על הסביבה ובו פעילות לכל המשפחה. נטיעות, שתילת עצים והטמנת פקעות,  סדנאות יצירה מחומרי טבע ומחומרים ממוחזרים לילדים ברוח טו בשבט, צפייה בהצגת העץ הנדיב ציורי פנים ופעילויות נוספות, שהתקיימו באווירת חג נעימה, לצלילי שירי ארץ ישראל היפה ובמזג אוויר שמשי.

ההפנינג נערך בהובלת מחלקת האירועים בעיריית כרמיאל בשיתוף מחלקת גינון ונוף .14 נשים וגברים מהקהילה האתיופית התנדבו לסיירת ההורים בכרמיאל

14 נשים וגברים מהקהילה האתיופית התנדבו לסיירת ההורים בכרמיאל
לאחרונה התגייסו 14 גברים ונשים מהקהילה האתיופית בכרמיאל לסיירת ההורים העירונית, בכדי לסייע ולחזק את הקשר עם צעירי הקהילה המבלים בלילות ברחבי העיר. זאת, במסגרת פרויקט 'עיר ללא אלימות' בעיריית כרמיאל בניהולו של  מיכאל גינקר.

המשך קריאה: 14 נשים וגברים מהקהילה האתיופית התנדבו לסיירת ההורים בכרמיאל

כרמיאל, פרץ לדירה של אחותו וגנב ממנה תכשיטים בזמן שהייתה מאושפזת בבית חולים

צילום אילוסטרציה

 

בסוף השבוע האחרון אושפזה תושבת כרמיאל (27) בבי"ח לצורך קבלת טיפול רפואי.
כשהשתחררה ושבה לביתה ביום ראשון 1/1/17 הבחינה כי ביתה נפרץ ונגנבו ממנו תכשיטי זהב יקרי ערך.

המשך קריאה: כרמיאל, פרץ לדירה של אחותו וגנב ממנה תכשיטים בזמן שהייתה מאושפזת בבית חולים

תושב כרמיאל בן 24 נעצר בחשד שנהג לתקוף את סבו וסבתו

תושב כרמיאל בן 24 נעצר בחשד שנהג לתקוף את סבו וסבתו

תושב כרמיאל בן 24 נעצר בחשד שנהג לתקוף את סבו וסבתו. בשבוע הבא יוגש נגדו כתב אישום. על פי הצהרת התובע שהוגשה היום, הנכד הכה את סבו וסבתו על רקע בקשותיו לקבל מהם כספים שישמשו לקניית סמים.

המשך קריאה: תושב כרמיאל בן 24 נעצר בחשד שנהג לתקוף את סבו וסבתו

משגב: השריפות בטל-אל וגילון נגרמו מהצתות

משגב: השריפות בטל-אל וגילון נגרמו מהצתות
במשגב טענו כי הקפדה טובה יותר על אזור החיץ עשויה היתה לסיים את כיבוי השריפה מוקדם יותר ועם פחות נזקים. במועצה טוענים שהם זקוקים לתקציב

המשך קריאה: משגב: השריפות בטל-אל וגילון נגרמו מהצתות

ציר ההגנה בכרמיאל הוגדר "רחוב אדום"

ציר ההגנה בכרמיאל הוגדר "רחוב אדום"
לראש העיר שוגר מכתב דחוף המפציר בו לפעול. העירייה: "נמשיך לפעול על ידי פעילות הסברה, טיפול בתשתיות והסרת מפגעים"

מנכ"ל עמותת "אור ירוק", שמואל אבואב, הודיע השבוע כי שלח מכתב דחוף לראש עיריית כרמיאל, עדי אלדר, והתריע בפניו על סכנה לציבור ברחוב ההגנה. לטענת העמותה, נתוני תאונות הדרכים בשנים האחרונות מלמדים כי הרחוב מוגדר "רחוב אדום", ובשנים 2015-2011 אירעו במקום מספר תאונות שבהן אדם אחד נהרג ותשעה נפצעו.

במכתב ציין אבואב, כי מדי שנה נהרגים במדינת ישראל 135 בני אדם בתאונות דרכים בתחום העירוני, מהם נהרגים 39 ב-163 רחובות אדומים, שבהם "תאונות  חוזרות באופן קבוע, המעידות על כשל המביא לאובדן חיי אדם ולנפגעים בנפש וברכוש. לשם שיפור הבטיחות ברחוב זה, נדרשת פעילות מערכתית הכוללת שיפור התשתית, הגברת האכיפה והרחבת ההסברה לציבור". 

לסיום מבקש אבואב מאלדר לסייע בטיפול ברחוב: "אני מוצא לנכון לפנות אליך בבקשה שעיריית כרמיאל תיתן עדיפות לטיפול ברחוב זה, הן בהסרת מפגעי בטיחות והן בטיפול שיטתי של הבטיחות הרחוב". 

ובעניין אחר - בדיקה מדגמית העלתה ש-65 אחוז מהנהגים בכרמיאל נוסעים בכלי רכב שבגלגליהם אין לחץ אוויר מיטבי. לאחרונה הגיעו מתנדבי עמותת אור ירוק ליישובים רבים ובדקו את לחץ האוויר בצמיגים. כידוע, לתקינות הצמיגים יש חשיבות עליונה, מכיוון שלחץ אוויר שאינו תקין בעת נהיגה בכביש רטוב או בוצי, עלול לגרום לאובדן שליטה ברכב. בנוסף, לחץ אוויר גבוה או נמוך מהנדרש, עלול לגרום לשחיקה מהירה של הצמיגים, המחייבת את החלפתם, ולצריכת דלק גבוהה יותר. 

בכרמיאל נבדקו 170 כלי רכב, ונמצא כי ב-111 מהם, שהם כ-65 אחוז, היה לחץ האוויר בצמיגים לא תקין. המתנדבים הדגישו בפני הנהגים את חשיבות בדיקת לחץ האוויר בגלגלים ובדיקת תקינותם אחת לחודש, והוסיפו כי יש לשים לב במהלך הבדיקה להתאמת לחץ האוויר להוראות יצרן הרכב ולשנת ייצור הגלגלים. בנוסף, חילקו עלון הסברה ובו מספר טיפים לנהיגה בטוחה. 

מהעירייה נמסר: "נמשיך לפעול למען הגברת הבטיחות בדרכים על ידי פעילות הסברה, טיפול בתשתיות והסרת מפגעים. פעילות זו מתקיימת לאורך כל שנה".

מתוך: http://www.mynet.co.il/articles/0,7340,L-4876903,00.html

תגובת עדי אלדר למהלך הפוליטי האחרון בכרמיאל

תגובת עדי אלדר למהלך הפוליטי האחרון בכרמיאל
הנושא הפוליטי הפנימי אינו מענייננו למרות זאת ולאור ההתנהגות של בז'רנו ראש העיר מגבה את החלטתו של משה קונינסקי בהדחתו של רותם בז׳רנו.

המשך קריאה: תגובת עדי אלדר למהלך הפוליטי האחרון בכרמיאל

משה קונינסקי הדיח את חבר מועצת העיר, רותם בז'רנו, מסיעתו

משה קונינסקי הדיח את חבר מועצת העיר, רותם בז'רנו, מסיעתו
משה קונינסקי, יו"ר האופוזיציה ויו"ר סיעת "רק" במועצת העיר, הדיח בשבוע שעבר את חבר סיעתו, רותם בז'רנו, שהיה מדורג חמישי ברשימתו עקב התנהגות בלתי הולמת ודורש את התפטרותו גם ממועצת העיר.

המשך קריאה: משה קונינסקי הדיח את חבר מועצת העיר, רותם בז'רנו, מסיעתו

השנה החדשה של שרה זילדבאום עלתה לארץ מצרפת ורצתה להיות לוחמת קרקל

השנה החדשה של שרה זילדבאום עלתה לארץ מצרפת ורצה להיות לוחמת קרקל

שרה זילדבאום עלתה מפריז שבצרפת לפני קצת יותר משנה. בהתחלה הגיעה דרך תוכנית של הסוכנות היהודית לתל אביב ולמדה באולפן. בחודשים האחרונים היא לוקחת חלק בתוכנית 'איתנו' לעולים
חדשים, וגרה בכרמיאל בעודה מחכה להתנדב לצה"ל

המשך קריאה: השנה החדשה של שרה זילדבאום עלתה לארץ מצרפת ורצתה להיות לוחמת קרקל

טיול ראשון של מועדון האופניים לשנה - תמונות וסרטון באתר

טיול ראשון של מועדון האופניים לשנה

ביום שישי יצאו ילדי חוג האופניים בכרמיאל בניהולו של עפר נבט ועמותת פרחי כרמיאל לטיול ראשון לעונה, הם רכבו באזור מדהים ביופיו לצד נחל הירדן, אכלו תפוח בדבש ושכשכו במים, תודה רבה להורים שהצטרפו ועזרו ותודה למארגנים.

המשך קריאה: טיול ראשון של מועדון האופניים לשנה - תמונות וסרטון באתר

כרמיאל מוכנה לחירום

כרמיאל מוכנה לחירום, צילום: אלכס הובר
כחלק מתרגיל העורף הלאומי של פיקוד העורף ערכה בשבוע שעבר עיריית כרמיאל תרגיל לכל מערכות החירום העירוניות. התרגיל החל בתערוכת אמצעים של מחלקת הביטחון בה הוצגו גרורי חילוץ והצלה, גרורי תאורה, גנרטורים, מיכלי סולר לחירום, קרונות חפ"ק ועוד.

המשך קריאה: כרמיאל מוכנה לחירום

תושב כרמיאל אצל נתן זהבי: "הערבים נכנסים לעיר ביום הכיפורים ולא מכבדים"

תושבי כרמיאל אצל נתן  זהבי: "הערבים נכנסים לעיר ביום הכיפורים ולא מכבדים"
תושב כרמיאל עלה לשידור בתוכנית הבוקר כדי להתלונן על הערבים שנכנסים לכרמיאל ביום כיפור. תגובתו של נתן זהבי היתה רגועה מהרגיל אך צינית להפליא.

המשך קריאה: תושב כרמיאל אצל נתן זהבי: "הערבים נכנסים לעיר ביום הכיפורים ולא מכבדים"

נער בן 17 מכרמיאל נפל ממגלשה נפצע בראשו ומת

 צילום דוברות איחוד הצלה

טרגדיה בכרמיאל: נער בן 17 נהרג הלילה (חמישי) לאחר שנפל ממתקן בגן שעשועים בעיר. הנער פונה במצב קשה מאוד למרכז הרפואי לגליל שבנהריה כשהוא סובל מחבלה בראשו. למרות מאמצי ההחייאה, נאלץ צוות בית החולים לקבוע את מותו.

המשך קריאה: נער בן 17 מכרמיאל נפל ממגלשה נפצע בראשו ומת

אולי יעניין אותך גם